
birgittorna
Kvinna ·
Framför eller bakom
Jag ska på konsultation på polarkliniken 7/9. Jag skulle dock vilja höra från er: Har ni satt era implantat framför eller bakom muskeln och varför?
Sortera efter

Melongirl
Kvinna ·

birgittorna
Kvinna ·

FloEmi
Kvinna ·

Melongirl
Kvinna ·
Det jag hört om nackdelen med bakom är att risken för dubbelbröst och att när bröstet blir hängigare stannar implantatet kvar eftersom det hålls kvar av muskeln medan din egna vävnad börjar hänga :/

Mollymy
Kvinna ·

Boobso
Kvinna ·
undrar faktiskt samma här med de olika placeringarna. Har samma oro som dig för att implantatet ska sitta kvar men att den egna vävnaden börjar hänga. På min konsultation var jag hos birgitta, måste boka en ny så jag få träffa anders känner jag just pga detta. Har lite häng redan, 20,5 men birgitta trodde att jag skulle klara mig utan lyft om jag valde 450cc.

Mollymy
Kvinna ·

FloEmi
Kvinna ·

therese45
Kvinna ·