Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Mallan1

Mallan1

Kvinna ·

Frusna och spända brön :(

Bröstförstoring

Är det bara jag som kan va utomhus Max 5 min (trots bra kläder), innan brösten börjar spänna och ömma riktigt rejält? Gick till mina föräldrar en kvarts promenad här om dagen, ville gråta när jag kom dit och la mig under täcket direkt med filtar för att jag fick panik av känslan att det va så extremt spänt i brösten...ömmade sen på kvällen. :( Är detta lugnt om man fortsätter gå en stund även om det börjar spänna i brösten? :( måste ju för tusan kunna ta korta promenader liksom, ännu värre o va stilla då även det spänner i kylan. 15 min promenad efter en månad känns som det minsta man bör kunna utföra, även om det är kallt? Någon mer som känner igen sig?

5

Sortera efter

Stil

Stil

Kvinna ·

Bär du bh och bröstband?
Gilla
Mallan1

Mallan1

Kvinna ·

Ja sjäövklart läk-bh, bröstband ska jag icke ha ?
Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Jeg kjenner meg igjen, 9 dager siden op og er fortsatt ikke i stand til å bevege meg noe særlig, Er det normalt?
Gilla
Malinsson

Malinsson

Kvinna ·

Jag upplevde exakt samma (op 22/1) till några veckor efter op. Boobsen stramade vid kyla som om de var vaccumförpackade. Hiskeligt men det går över. :)
Gilla
Mallan1

Mallan1

Kvinna ·

Ja EXAKT så, kan knappt gå till Ica liksom. 250 meter bort så känner jag av det! Hoppas det går över för mig med snart ?
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem