Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
augusti11

augusti11

Man ·

Fula bröst 8 dagar *BILDER*

Bröstförstoring

Idag fyller mina bröst 8 dagar, jag har haft feber sen igår men min kirug är inte på den kliniken dr jag bor då han jobbar på 3 andra ställen men jag har skickat detta bilder till honom så nu väntar jag på att han ska ringa up.. 

det har blivit många tårar, känner mig så jävla ful med all viktuppgång, och nu äntligen skulle jag få fina bröst men så blir det såhär.. jag blir så ledsen!

tror ni dom rättar till sig eller ska jag ha snea bröst? ;(

Dom bilderna där dom är mest snea är tagna idag och den andra bilden (när jag står vid spegeln) är tagen i helgen..

12

Sortera efter

Sambucca

Sambucca

Kvinna ·

Mina bröst var också olika höga ett tag. Har du framför eller bakomplacering?
Min erfarenhet är att de med tiden "hänger" till sig, men har du feber kan det tyda på en infektion. Ring till kliniken och be om råd, var noga med att förklara hur du känner.

*styrkekramar*

Gilla
lalle

lalle

Kvinna ·

gud mina var snea första månaden :P

det lägger sig sen XD lycka till och oroa dig inte du har nya misshandlade bröst :P det lä'gger sig!

Gilla
Roo

Roo

Kvinna ·

Jag har nte opererat mig ännu, så jag bör nog inte ge råd. Tänkte bara "puffa" på denna tråden lite, så att du får svar. Jag vill gärna höra vad tjejerna här tycker.

Jag förstår att du är olycklig, man har ju bara en kropp liksom, men det som jag har lärt mig hitills är att det händer MKT under läkningsprocessen, så förhoppnigsvis löser sig detta.


kram

Gilla
Roo

Roo

Kvinna ·

:) Ser att ngra hann svara innan mitt svar kom in... :O)
Gilla
Malin88

Malin88

Kvinna ·

Jag tror inte de kommer bli helt symetriska. Det kan bli bättre men tror de fortfarande kommer va snea. Får hoppas din kirurg korrar det gratis isf.
Gilla
Jess20

Jess20

Man ·

Ingen kan veta nu hur dina bröst kommer att se ut när dom är färdiga.. Du får helt enkelt ge det lite tid:) Det har ju som sagt bara gått 1 vecka och det är ingening. Mina har förändrats lite nu efter 4 veckor, det ena bröstet har hängt till sig mer än det andra så mina är olika dom med.. Men en månad är inte mkt det heller.

Min syrras bröst såg ut sådär efter sin operation, hennes bröstvårtor pekade åt helt olika håll osv. Nu har hon skit snygga bröst! Det kommer bli bra, oroa dig inte.

Gilla
augusti11

augusti11

Man ·

Tack alla för era rader, hoppas dom snyggar till sig, man har ju ändå lagt ut mkt pengar på det. Dom behöver inte se exakt lika ut men någolunda iaf
Gilla
Opticruise

Opticruise

Kvinna ·

Man får uppfattningen när man ser bilderna att ena bröstet trillat ner och vårtan börjat peka neråt.. Till skillnad från 6 dagars bilderna där bröstet är mer upprätt.. Mkt kommer ju såklart hända och det kanske fixar till sig,en korrigering görs ju ändå inte förrens längre fram. tråkigt när det inte blir som man tänkt men som sagt mkt kan hända,ge det tid..   Lycka till!

Gilla
augusti11

augusti11

Man ·

Ja eller hur, det visa sig att jag har halsfluss och bröstens utseende skulle jag inte oroa mig för nu sa han.
Gilla
starlet

starlet

Kvinna ·

Hur gick det för dig tillslut? har de jämnat till sig än o vad har kirurgen sagt?

Gilla
Essy

Essy

Kvinna ·

Måste ju puffa denna :)

Hur går det med dina nya bröst? :) Är du mer nöjd nu när dom läker mer och mer?

Gilla
augusti11

augusti11

Man ·

Mina bröst är fortfarande lika snea :( ena implantatet har halkat ner eller vad man ska säga, han ska korra det som behövs sen, gratis såklart.. så det känns ju bra :)

Nu har jag typ inget ont längre, brösten blir 5 veckor på måndag :) gu vad fort tiden går...hihi

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem