
Emmss
Kvinna ·
02 mar, 2018
Full bukplastik
BukplastikGjorde en full bukplastik i December på Plastikakademin, av Gunnar Kratz. Det har gått två månader nu, fortfarande svullen ovanför längstgående snittet. Någon som vet ifall det brukar vara så? Ni som blivit op av honom är ni nöjda med resultatet? Jag är ingen expert men kan tycka att han borde ha tagit mer hud! Hur upplever ni det?
Sortera efter
KarolinaP
Kvinna ·
02 mar, 2018
Assymetri
Kvinna ·
13 mar, 2018
zipper
Kvinna ·
08 apr, 2018
KarolinaP
Kvinna ·
08 apr, 2018
Hejsan!
Även jag gjorde en full bukplastik i dec 2017. Nu har jag en ful "korv", som är vikt på mitten, längs med hela ärret horisontellt. Jag ser värre ut än jag gjorde innan operationen. Hoppas få det korrigerat imorgon - men inte av Kratz!
Emmss
Kvinna ·
09 apr, 2018
Emmss
Kvinna ·
09 apr, 2018
KarolinaP
Kvinna ·
09 apr, 2018
zipper
Kvinna ·
10 apr, 2018
KarolinaP
Kvinna ·
10 apr, 2018
Hej Karolina P!
Opererades igår fm och mår oförskämt bra nu på morgonen kl 9. Behöver inget smärtstillande än.. Mådde bra direkt efter operationen, men så fick jag morfin - både intravenöst och i tablettform - och mådde väldigt dåligt av det. Kräktes och mådde jättedåligt Sköterskan tyckte att jag såg piggare ut när jag åkte hem vid 18-tiden igår så jag undrar hur jag egentligen såg ut under dagen, för jag fick en shock när jag såg mig själv i spegeln när jag kom hem. Pappersgrå - inte vit utan grå! .. - men nu mår jag som sagt toppen. Det svider lite i op såret men det är överkomligt.