Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
lesleah

lesleah

Kvinna ·

Funderar på en 3e op..

Bröstförstoring

Hello :) Nu har det gått 1 månad efter uttag efter andra op. Brösten har blivit bättre och de har börjat fluffa upp sig. Jag är dock inte nöjd och funderar mkt på ytterligare en op där jag sätter in lika mkt som jag hade från början, dvs 200 cc Jag får dock vänta 1 år innan jag gör nåt då allting läker än. Tycker det är så synd att kirurgen inte visade mig bilder på hur brösten såg ut direkt efter första op och 2 år efter. I efterhand såg jag att det inte var mkt skillnad mer än att vävnaden mjuknat upp. Hade jag insett det hade jag aldrig gjort oå nr 2.. Nåja gjort är gjort.. Funderar isåfall på att byta kirurg om jag vågar mig på en 3e op.. vi får se.. Tänkte lägga in bilder på hur dom ser ut 1 månad efter uttag, men gör der imorn..

3

Sortera efter

winnys

winnys

Kvinna ·

Jag tycker dina bröst blev jättefina efter uttaget (de var fina innan också)! Kan du inte lägga upp en bild på hur dina bröst såg ut med 200 cc? Ska du lägga implantaten helt framför bröstmuskeln då?
Gilla
lesleah

lesleah

Kvinna ·

Har lagt in nya bilder nu ifall du vill kika :) Tack så mkt. Jag är nöjd så men jag saknar mina första bröst. Jag får se om jag vågar ge mig på ytterligare en bröst op. Nej jag lägger isåfall bakom igen :) jag ska se om jag hittar nån bild med mina 200 cc, har bara med bh på..
Gilla
Trendipetit

Trendipetit

Kvinna ·

Jag tycker att alla dina bilder är fina, både med och utan, jag menar det verkligen! Jag hänger dock inte riktigt med på varflr du från början vill byta fr 200 cc till 375? Jag hoppas att det går bra, återkom gärna med hur du gör samt bilder. Lycka till!
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem