Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
SolssonN

SolssonN

Kvinna ·

Fundering över storlek på implantat

Bröstförstoring

Hallå där!

Har lite funderingar utav olika storlekar på implantat.
Är väldigt intresserad över vad ni har lagt in (eller funderar på) för storlek på era implantat, låg-hög profil osv. Sedan undrar jag även om ni tycker att era implantat blev som förväntat? För har läst väldigt mycket om att man får testa olika implantat på konsultationen för att komma fram till vad som passar en bäst, men har sedan även läst att brösten blir lite mindre i verkligheten då kroppen slukar upp en del utav implantatet.
Jag som själv är rätt tunn i kroppen samt väldigt lång funderar på allt mellan 300-400cc. Vill att dom ska vara runda och fasta, men inte för hårda. Finns det någon som har samma kroppsform som mig som skulle kunna rekommendera vad som skulle kunna passa mig bäst?
Kram
2

Sortera efter

Smulis

Smulis

Kvinna ·

Jag är 177 cm och 63 kg så ganska lik. Jag har 350 i ena och 400 i andra Mentor moderate plus profile coh 1. Ser naturliga ut och är mjuka och trevliga.
Gilla
SolssonN

SolssonN

Kvinna ·

Tusen tack för svar! Dom såg väldigt fina ut :)

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem