Anonym användare
12 maj, 2010
Gör fortfarande ont! Någon som känner likadant???
BröstförstoringHej tjejer!
Måste bara skriva lite och fråga er andra hur ni känt/känner ca 1v efter op..
Jag har fortfarande ganska ont i tuttarna, men betydligt mer i den vänstra, den känns mer spänd än den högra.. Det är som en brännande känlsa. Emellanåt är det en smärta i klyftan, alltså på brösten( insidan av dom i klyftan) känns som nån bränner sönder mig där.
Kan fortfarande inte ligga helt utan får halvsitta när jag ska sova, lägger jag mig helt så kommer den brännande känslan efter några min.. Varför är det så? Är det normalt?
Kan det vara så att det är pga att jag var i princip Platt innan och la i max vad som gick att lägga i bysten???
Vet att det bara är 6dagar sen op men undrar om någon känner likadant?
Tacksam för svar för jag börjar bli orolig att det inte står rätt till... Nojjig som vanligt! 😉
Kram/Jenny
Sortera efter
Anonym användare
17 maj, 2010
Anonym användare
17 maj, 2010
LiaS: Åååå så skönt för dig! Lugnt, glad om jag kan hjälpa till! 🙂
Jag hade oxå ondare i vänser då jag är vänsterhänt. Men du ska se att du vaknar en morgon och all smärta är borta! 😉
Anonym användare
17 maj, 2010
Anonym användare
18 maj, 2010
LiaS: Ååååhhhh så skönt för dig! Va kul! Nu kan du njuta mer av dina nya fina bröst 👍
Jag lättade oxå på bröstbandet när jag hade som ondast och drog åt det när smärtan var förbi! 🙂
Vad glad jag blir att du inte har så ont längre. TOPPEN!
Kram!
Nu har jag pratat med Citadell, som jag trodde är det antagligen muskeln som fortfarande kämpar..jag är högerhänt med. Vänster har jag inga problem med. Mer smärtstillande är på väg men tills dess hittade jag VoltarenT o tog två för ett tag sen, känns lite bättre faktiskt så jag tackar för tipset!