
Pepp
Kvinna ·
Gör Patrik Höijer framför muskeln?
Hej! Jag ska på konsultation till Patrik Höijer och funderar på att göra framför muskeln. De flesta här på forumet verkar ha gjort bakom hos Patrik, någon som gjort framför hos Patrik? Ni som gjort framför är ni nöjda? Var hos Örjan på Proforma i veckan och han sa att jag inte kunde få kapselförsäkring om jag placerade framför, är det så hos alla kliniker?
Sortera efter

Jolly
Kvinna ·
Patrik gör framför men det går inte att teckna trygghetsgarantin vid just framförplacering. Dock borde ju garantin i ett år ändå gälla som vanligt men du kan ju höra med kliniken gällande det!
Gilla

Pepp
Kvinna ·
Jolly skrev:
Patrik gör framför men det går inte att teckna trygghetsgarantin vid just framförplacering. Dock borde ju garantin i ett år ändå gälla som vanligt men du kan ju höra med kliniken gällande det!
Gilla

Jolly
Kvinna ·
Jag tror att det är större risk för blödning men även för kapselbildning och rippling. Som sagt tror (!) kan inte säga att jag vet. Men som med allt finns det ju för och nackdelar med alla metoder och jag tror det är viktigt att man reflekterar över vad som är viktigt för en själv och vad man kan/kan inte leva med. Sen välja det mest fördelaktiga utifrån det!
Jag landade i 245cc Motiva ergonomix mini! 12 dagar sedan op och jag kan ärligt säga att det är första dagen då jag tänker att det här nog kan bli bra till slut. De är absolut inte så små som jag hoppats men svullnaden lägger sig för varje dag som går. Dock, INTE små bröst! Men jag hade ca 200 egen vävnad innan och det spelar in. Så glad att jag inte valde demi som rekommenderats på samtliga tre konsultationer. Jag gick även ner i bredd till det allra minsta jag kunde välja, o har ändå tillräcklig fyllnad på utsidan och inte märkvärdigt stort mellanrum. Allt handlar verkligen om de egna förutsättningarna samt även vad man har för målbild. I andras ögon är de säkert små men de är större än jag hade förhoppning om!
Gilla