Mini-undersökning: har du gjort ett bröstlyft? Missa inte att svara anonymt här!

nyfiken tös

nyfiken tös

Kvinna ·

Gör proforma snitt i armhåla?

Bröstförstoring
Hej!
tänkte höra om det är någon som har koll på ifall Proforma gör snitt i armhåla vid bröstförstoring? Är lite intresserad av Örjan Gribbe där som jag har hört mkt gott om
2

Sortera efter

hallonsylt

hallonsylt

Kvinna ·

Jag funderar på om det bara är pga snittet som man vill göra i armhålan eller får brösten en bättre placering genom detta sätt ?
Gilla
nyfiken tös

nyfiken tös

Kvinna ·

Jag vet ärligt talat inte riktigt om det blir någon skillnad på placeringen, vad jag har hört så har folk sagt att kirurgen har "lättare att se vart han lägger implantatet" om man gör snittet vid själva bröstet. Men jag har någon anledning aldrig velat att snittet ska läggas runt bröstet därför är jag såld på armhålan nu.
 
Sitter och letar runt efter kliniker som gör snittet i armhålan nu, hitintills tycker jag bäst om Citadell, men det är en bit att åka ifrån Stockholm och dit.. Försöker hitta något motsvarande här i Stockholmstrakten nu.. 
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem