Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Littleme

Littleme

Kvinna ·

hänga till sig

Bröstförstoring

Ena bröstet har hängt till sig bättre o snyggare än det andra...fins d nåt man kan göra? eller är det bara o vänta?

23

Sortera efter

emme

emme

Kvinna ·

Ja, det är nog olika för alla. Alla läker inte lika fort. Mina känns ganska så mjuka, men inte helt. Tror jag är en av dem som är lite sega med läkningen, ehehe. Ska på återkontroll nu i oktober så får vi se vad tuve säger. So far so good. Men de är väl relativt klara vid 6 månader, men ännu kan där ske saker, som tex komplikationer kan uppstå efter 1 år med. Som med malin88. hennes va ju felfria fram tills 4-5 månader, sen fick hon rippling o muskelpåverkan tror jag det var.
Gilla
Anonym användare

Anonym användare

När e man "safe" då ?om man inte fått nån komplikation inom ett år ?eller e de lika stor risk för som helst att få db muskelpåverkan ripping eller nåt ?:(
Gilla
emme

emme

Kvinna ·

Det har jag faktiskt inget svar på. Men av det man läst här på pof så verkar det som att de flesta som får komplikationer uppstår innanför ramen av det första året..
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem