ellionore
Kvinna ·
22 jun, 2011
har äntligen lagt upp ett par bilder på min profil
BukplastikNu har jag äntligen lagt upp ett par bilder på min profil, ganska svullen på dom + att naveln är ihoptryckt av gördeln och ser väldigt ful ut.
Jag kan försöka lägga upp en bättre navelbild när jag varit utan gördeln en stund så den fått sin riktiga form.
Är hittills ganska nöjd, mycket att jobba med än, men valken som hände över musen förut är iaf borta.
Tog bort totalt 2,6 kg hud och fett.
Nu är det bara att vänta på att få komma igång ordentligt med träningen igen så ska jag nog bli helt nöjd sen.
Tyvärr har jag inga förebilder att lägga ut då jag verkligen avskydde min mage och vägrade titta på den på kort.
Kirurgen tog ju bilder och dom ska jag få vid nästa återbesök så det finns något att jämföra med, är ju lättare att se resultatet då.
Sortera efter
guttan08
Kvinna ·
22 jun, 2011
Jesspeach
Kvinna ·
22 jun, 2011
Anonym användare
22 jun, 2011
Oh så fin mage =) Jag har med massor med överflöds hud på magen. Men väntar med bukplastik då jag inte är helt 100 på om det blir fler barn eller inte hehe. Hur långt ner sitter snittet?
ellionore
Kvinna ·
22 jun, 2011
Tack gulliga ni!
guttan08: jag tycker oxå mitt snitt sitter ganska högt, men inte när jag ser på kort, kan ju döljas under de flesta trosor och byxor. Naveln går säkert fixa ganska lätt, naveln har faktiskt varit mitt största orosmoment både innan och efter op, vill verkligen inte ha en ful navel, valde därför en kirurg som jag bara sett gjort fina navlar..
Guldfisken: Snittet sitter så att om jag har newbody hotpants (som dom flesta verkar veta vad det är) så döljs hela snittet utom ca1,5 cm längst ut på varje sida.
Du gör nog klokt i att vänta tills du vet att du inte ska ha fler barn. Vi har varit helt säkra på det sen vi fick sista 2005 så därför lät min man sterilisera sig så att jag slipper ha främmande föremål eller hormoner i kroppen!
MissM
Kvinna ·
22 jun, 2011
Vilken jättefin mage du fick!!! Jag tycker att ditt snitt ser ut att sitta jättefint och naveln ser jättebra ut!
Anonym användare
22 jun, 2011
Kanon fint resultat.
Tinglan
Kvinna ·
22 jun, 2011
Ser riktigt fint ut!!!
MonaA
Kvinna ·
22 jun, 2011
Jättefin =) Hoppas min mage är lika fin om tre veckor.
ellionore
Kvinna ·
22 jun, 2011
tack snälla ni! Vad glad jag blir att ni tycker den är fin! Faktiskt aldrig nån som använt ordet fin för min mage förut faktiskt! :D
Sicken fin mage du fått grattis :)) Snittet ser ut att sitta lågt och naveln ser oxå jättefin ut, va kul! Jag opererade mig för 12 dagar sedan och är väl oxå ganska nöjd. Tycker vä att snittet kom högt upp och sen blev det ju en massa bristningar kvar men det visste jag ju men ändå. Naveln ser oxå lite skum ut tycker jag men det går att korrigera lätt sen om man vill det. Börjar känna mig piggare nu och ska nu ut på min lilla långsamma promenad hehehe jobbigt är det, gick en kvart igår ska se om jag kan slå det idag.