
prinsessanklara
Kvinna ·
Hästtjejer! hur gjorde ni?
OP tid bokad i mars, såå förväntansfull! men undrar hur ni med häst löste det efter opn? hur lång tid tog det innan ni kunde rida, borsta, mocka, sadla osv? skulle va bra att veta, så man har ett hum om hur mycket hjälp som behöver skaffas tills dess hehe :D Min pålle är väldigt känslig och mjuk, så min tanke är att va tillbaka i sadeln efter ca 1 månad, men då kanske bara skritta och galoppera i lätt sits, för att undvika "skumpet", vad tror ni om detta?
Sortera efter

barbieee
Kvinna ·
Är ny opererad men min direkta tanke är att de ska gå bra att iaf sitta upp speciellt om du har en bra stabil bh men som sagt kan inte yttra mig så mkt ännu kram
Gilla

Marina
Kvinna ·
Själva uppsittningen lär bli en utmaning, skaffa trappstege. ;)
Skritta kanske, men spontant tror jag inte du kan motionera honom med nån reda på minst 6-7 veckor. Och skaffa en Shock Absorber Run el motsvarande BH.
Gilla