
Ninnidb
Kvinna ·
Hjälp 345/300 och bredden?
Hej tjejer, nu har jag en vecka på mig att vara ute med mitt fullständiga val, och kände att nerverna sattes igång ordentligt så nu velar jag som sjutton. Kollat runt på tjejer här i samma utgångslägen och tycker på en del ser det lagom och fint ut men på andra trots samma utgångsläge ser mycket större ut!? Känns som bilder luras en massa mkt pga vinklar, avstånd, osv. Jag är smal och har inga direkta Former, jag undrar om jag vågar ha 345mp höger och 300 mx i vänster utan att bli för stor? Och min bröstbredd är 12,1 och 12,5 på implantaten, kan det blir för tätt eller för mycket ut på sidan? Läs min signatur om Mer om Mig. Min läkare är rätt kort av sig när han pratar, så behöver lite mer hjälp av andra då han dels är läns för att göra så naturliga tuttar som möjligt så känns det som han tar det minsta till lagom. Kan inte bli mer nöjd med mitt val på kirurg och klinik för han har gjort dom snyggaste brösten jag sett, tror man behöver ha lite skinn på näsan för att tas lite med han och pga min nervositet av att det är så nära nu och för att inte känna mig som Nästa kommande Slitz brud och känna mig lite blåst så blir jag nästan lite tystlåten tillbaka, har nog inte så Mycket skinn på näsan trots allt:P. Ialf så pallar inte höra, du kanske borde vänta Med din bröstförstoring blabla, jag har forskat i år och jag kan inte vara Mer redo och det handlar om 275/320 som vi kommit Överens om tillsammans med en till 300/345, tycker det är förståeligt att man är nervös och ber om råd och hjälp här annars hade jag inte behövt sidan som vissa er andra här. Just sayin känns som Många svarar med dom svaren ofta här Ibland på folk ist att försöka hjälpa till och bara drar en sån och den enda slutsatsen :) Träffade en tjej som haft riktig fin kupa sen innan, och lagt in droppformade 475 cc i låg och dom har gett henne en d kupa och ser inte alls stora ut, hade jag inte sett henn förre och efter hade jag trott hon var gigantisk idag men hon skulle tillomed kunna ha lite större och då är jG inte ens ett fan av stora bröst! Men då undrar jag om mina runda mellan profil kommer ge ett större uttrycl pga formen och profil, ska ju ha denna tottyrbhn som ska skapa det här droppformade så det borde ju va lite som Samma som att lägga km ett par droppformade? Sen till sist min bredd är 12,1 och implanten på 345 är 12,5 kan det finnas en risk att de bli för tätt eller för långt ut på sidorna då? Tacksam för svar:) min sista vel vecka:D
Sortera efter

Ensockerbagare
Kvinna ·

Ninnidb
Kvinna ·

angelina83
Kvinna ·
Hur långt utåt sidorna de hamnar beror också på hur din bröstvårta är placerad eftersom impl. ska läggas så att vårtan hamnar i mitten. Jag har 0.5 cm bredare impl. än min bröstbredd (min bredd 12cm och impl. 12,5) och visst känns de lite på sidorna, men absolut inte så det stör och det ser inte alls konstigt ut.
Jag tycker att du ska välja de större av flera anledningar.
1. Volymmässigt är det i stort sett ingen skillnad
2. Lite bredare impl. än din egen bröstbredd gör att det känns mer säkert att bröstet fylls ut ordentligt (har inget medicinskt belägg för det påståendet men är ganska säker på att om jag själv valt 12cm och därmed mindre cc så hade jag fått en glipa i klyftan)
3. Psykologiskt så kommer du inte behöva tänka "Åh, jag kanske skulle tagit de större ändå..." Vilket verkar vara vanligare att tjejer tänker än att de skulle tagit mindre.
Nu har jag iof anatomiska, men jag väger 54 kg, är 1.67 lång, hade en del vävnad före op och har lagt in 440hp/375mp+ (putet är 6,3cm/5,2cm om jag inte minns fel) och jag tycker att de passar min kropp.
Jag tror abslout inte att 345/300 blir för stort på dig.
Lycka till! =)

Ninnidb
Kvinna ·

Ninnidb
Kvinna ·
Jag har en ganska så liten bröstkorg jag med, la in 345-hög profil-perthese och dom hamnade långt ut på sidorna. Önskade dom satt mer tätt. Bär fortfarande på "tortyr-bhn" (konstigt namn, den är inte alls farlig) på mig, och är på min andra veckan. Så de hinner kanske ändra sig.