
Nemi
Kvinna ·
20 sep, 2011
Hjälp! det bränner och hugger :(
BröstförstoringHjälp! opades i fredags 16 sept, så 4 dagar har gått, jag mår mycket bättre och kan röra mig, höger bröst är helt ok, gör inte ont alls mer än att de är stenhårda, MEN vänster bröst på utsida ner mot ärret svider bränner hugger, värst är om jag sitter still och ska börja röra mig så går det knappt att andas för det gör ont. Vad är det? Vad tråkigt för annars är ju allting jättebra. Ska man röra sig mer? Sitta still?
Sortera efter
Annette33
Kvinna ·
20 sep, 2011
Störreboobs
Kvinna ·
20 sep, 2011
Känndes så för mig med, var en förjävlig känsla:( Jag tog värktabletter och sedan efter några dagar så förvann de..lycka till!
Juli11
Man ·
20 sep, 2011
Det där kommer och går. Brände som fan ibland men det blir bättre. Får ibland att det bränner till fortfarande. Tänker på att det läker. Tyckte att det blev bättre av rörelse.
Anonym användare
20 sep, 2011
Det e helt normalt, brukar försvinna efter ett tag det tog 2 veckor för mig.
Nemi
Kvinna ·
20 sep, 2011
Tack alla! Då finns det hopp att det försvinner :) Tråkigt när allt annat känns så bra att det ska göra så ont.
Kram på Er!
tigerphu
Kvinna ·
05 okt, 2011
Känner igen mig exakt i det du beskriver, en brännande känsla som gör att man knappt vågar andas. Känns som om implantatet skall trycka sig ut. Det har gått 8 dagar sedan min op. Har det blivit bättre för dig nu?? Det hoppas jag verkligen!
Nemi
Kvinna ·
05 okt, 2011
Det är ganska vanligt att man har mer ont i det ena bröstet verkar det som, jag hade det också. Jag försökte att röra på mig med jämna mellanrum (alltså upp och gå runt lite i huset), satt inte still för långa stunder i taget, för då kändes det som att jag blev stelare och fick mer ont.