sarabro
Kvinna ·
22 dec, 2011
Hjälp! Finns det någon som gör snygga bröst i norr?
BröstförstoringHej. Det här är min första tråd här, nybörjare alltså:D
Funderar på en bröstförstoring och bor i norr. Har länge varit sugen på en bröstoperation men trodde som (läs: hoppades) att dom skulle växa till sig under tonåren men...det hände inte.
Har nu bestämt mig för att genomgå operationen och bli kvinna men frågan är, vilken klinik ska man välja?
Tycker att Proforma gör snygga bröst men....vad tycker ni som opererat er här i norr, någon klinik ni kan rekomendera:)?
Sortera efter
Lost
Kvinna ·
25 dec, 2011
sarabro
Kvinna ·
26 dec, 2011
Ingen som kan berätta deras upplevelser/resultat av kliniker i norr? :)
Nayna
Kvinna ·
26 dec, 2011
Jag har gjort hos Jenny Cajander på Läkarhuset Norr i Umeå men det har gått mindre än två veckor så jag kan inte säga så mycket om resultatet. Än så länge har jag bara positiva saker att säga om dem. Bra och professionellt bemötande, tillgängliga och svarar snabbt på alla frågor man har och tog väl hand om en vid operationen. Jag blev rekommenderad Läkarhuset Norr av en annan tjej som också hade gjort där hos en annan kirurg och var supernöjd.
sarabro
Kvinna ·
28 dec, 2011
Åh vad härligt att höra att det finns bra klinker här också. Funderar fortfarande om det inte är värt att fara till Sthlm och operera istället;/
Nayna
Kvinna ·
29 dec, 2011
Jag återkommer senare med bilder när det gått lite längre tid så ni får se om de vart fina :) Jag funderade också på andra kliniker i söder men nu är jag glad att det blev här, jag hade verkligen inte velat behöva resa direkt efter operationen, bara den korta bilresan hem var jobbig för mig. Men har man nån att bo hos som kan ta hand om en nära kliniken så e det ju ett alternativ :)
Sommarbarn
Kvinna ·
29 dec, 2011
Jag har gjort hos Olafur Jakobssen på Hermelinen i Luleå i November 2011.
Jag är grymt nöjd med mina bröst än så länge och han verkade väldigt kunnig :)
Anonym användare
30 dec, 2011
sarabro
Kvinna ·
02 jan, 2012
Jo, det är ju resan som är det stora problemet för mig. Tror absolut inte att jag skulle orka med en 9 timmars bilresa från sthlm och hem till mig efter operationen. Har en vän som bor i söder som jag skulle kunna bo hos i så fall, men....skulle nog endå kännas bäst att komma hem efter operationen:)
sarabro
Kvinna ·
02 jan, 2012
Pumagirl
Kvinna ·
02 jan, 2012
Polarkliniken i Umeå är riktigt bra :)