Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Ddyy

Ddyy

Kvinna ·

HJÄLP KNASTRANDE BRÖST!!

Bröstförstoring

Hjälp tjejer!! Jag opades igår, bröstförstoring, idag va första gången jag tog av bh-n för att kolla på brösten och när jag rör på mott högra bröst så låter det som det är vätska där inuti, det liksom ”plaskar” och knastrar och på andra bröstet låter det ingenting och är helt normalt. Jag är jättenojjig över detta, är det någon som varit med om liknande? :( det hörs tydligt när man rör på bröstet att det kommer knastrande och vattenljud under bröstet :( ohhh kommer inte kunna somna nu

5

Sortera efter

Ruggis

Ruggis

Kvinna ·

Det är normalt...det gjorde mina första veckan oxå..tror jag läst här inne att det är luft efter operationen och att kroppen tar upp det...mina har iaf slutat att knastra nu :)
Gilla
sabinadenaj

sabinadenaj

Kvinna ·

Mitt råd ring till läkare om du är orolig du ska inte sitta och fungera om det är något fel på brösten
Gilla
Mamm

Mamm

Kvinna ·

Det hade jag också, det är som Ruggis skriver att det blir luft lr liknande. Det försvann efter någon vecka och är helt normalt :)
Gilla
Jolly

Jolly

Kvinna ·

Helt normalt som föregående säger! För mig kom det efter nån vecka o höll i sig till iaf 3:e veckan. Framför allt under brösten och ner runt revbenen..
Gilla
santa

santa

Kvinna ·

Jag upptäckte också att mina bröst låter/knakar. Men efter operationen så sa de att brösten kommer låta men jag ville inte tro att det är sant :D
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem