Mini-undersökning: har du gjort ett bröstlyft? Missa inte att svara anonymt här!

sommartider

sommartider

Kvinna ·

Hjälp med BH storlek i Freya

Kläder: operationsplagg, BH mm

Ni kunniga är mitt hopp 😉! Vill köpa några BH:ar av märket Freya, men förstår mig inte på vilken storlek jag skall ha. Kan någon ge mig tips på bra storleksguid vid köpa av Freya och bra nätsida. Ni som är kunniga, vilken storlek bör jag ha om jag i vanliga fall i svensk storlek har 70 E?

7

Sortera efter

Zafir78

Zafir78

Kvinna ·

Jag har 70H och köpte 70G de är större i kupan
Gilla
Gulkyckling

Gulkyckling

Kvinna ·

Det finns en flik högst upp på sidan, av intresse, klicka på behåtabell! Så ser du vad du har för storlek i andra länder. Jag gillar figleaves.com och bravissimo.com.
Gilla
Zafir78

Zafir78

Kvinna ·

Kan tipsa om la leia i Malmö de har freya i sitt sortiment o i svenska storlekar :-)
Gilla
sommartider

sommartider

Kvinna ·

Tack för tipsen tjejer, ni är "toppen"!

Gilla
Bärry85

Bärry85

Kvinna ·

Jag var inne i butik och provade två olika bh från freya igår. I freya deco skulle jag ha 70F, kvinnan i butiken sa att det var som en 70E. Den satt superbra på mig dom har 74 under bysten och 91cm över. I freya active moulded bra skulle jag ha 65E. Hoppa att du lyckas lista ut vilken storlek du ska ha, det är ju en djungel:)
Gilla
9April

9April

Man ·

Gå ner en storlek i kupan för freya är stora! Har 5 olika freya bh o 3 freya bikini och det stämmer bra att gå ner. Jag köper mina på bravissimo o figleaves där de kostar 350 kr!
Gilla
sommartider

sommartider

Kvinna ·

Oj vad fin guidning, tack!!!

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem