Mini-undersökning: har du gjort ett bröstlyft? Missa inte att svara anonymt här!

emelietuc

emelietuc

Kvinna ·

Hjälp med storleken!

Bröstförstoring
Jag skulle behöva ha hjälp med storlekar lite.. Jag är 180 cm & väger 62 kg, någon med samma mått? Vad har ni valt? Jag provade 345 och det rekomenderade sjuksköterksan, har ej träffat Paolo som jag ska ha på AK. Det kommer nog kännas bättre när jag har pratat med honom.. 345 kändes bra men det är så svårt att känna efterr... Vi tog 3D bilder också och det såg bra ut! Men är så rädd att jag ska tycka att det är för litet... Sen var jag inställd på runda implantat, gillar att det ser lite fejk ut, men med droppformade implantat så hamnar bröstvårtorna lite högre upp. Vi jämförde med runda och droppformade på 3D bilderna och tyckte att de droppformade såg bättre ut speciellt med bröstvårtorna.. men kan ju inte lita fullt ut på 3D bilderna men sjuksköterksan sa att det var riktigt att bröstvårtorna hamnar lite högre upp..
6

Sortera efter

emelietuc

emelietuc

Kvinna ·

12 cm på bröstet
Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Tycker att du borde köra på minst 400cc eftersom du är lång. Tror att du skulle tycka att 345 blir för litet ganska fort.
Gilla
emelietuc

emelietuc

Kvinna ·

Ja precis är rädd för det men kommer nog inte gå över 400 men skulle vilja gå typ 380-400. Men ska kolla hur det ser ut med 3D bilderna med lite större.. Men jag ändrar mig hela tiden från början tänkte jag mig typ 300 men nu ökar jag bara hehe.. men hellre för stort än för litet!
Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Har du gjort ristestet?
Gilla
emelietuc

emelietuc

Kvinna ·

Nej inte hemma själv, har bara provat med en sjuksköterksa att lägga inlägg inanför sportb bh ..
Gilla
magdalena2

magdalena2

Kvinna ·

Du vänjer dig snabbt, och du är lång. Mina 380 känns pluttiga nu ;)
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem