
BettyBoobs
Kvinna ·
hjälp mej förstå
halloj,
skulle bli jätteglad om ni vill skriva mej en liten lista på förklaringar till alla olika förkortningar som används här i forumet🙂
Känner att jag inte riktigt greppar allt bsom skrivs om problem osv när alla olika fenomen på denna sida förklaras med förkortningar!
tack så länge
Sortera efter

Erika
Kvinna ·

chikko
Kvinna ·
Undrar vad som menas med doughnut snitt??? någon som kan förklara?
Om man inte vill göra ett ankarlyft har jag förstått här på POF att d kan lyfta lite med att sänka snittet i bröstvecket & att ta högprofil- har jag rätt? Finns d fler sätt som man kan göra på eller fler val man ska tänka på för att få så mycket lyft som möjligt utan att betala & göra ett helt riktigt lyft????

BettyBoobs
Kvinna ·
ååh tack för svaret visste inte att det fanns där, har kanske inte varit så bra på att kolla runt!! :)

admin
Man ·
Här finns en ordlista också, som ni gärna får hjälpa till att bygga ut.
https://plastikoperationsforum.se/ordlista
Mvh
Admin
Går du in på fliken "av intresse" tycker jag att det står mycket bra! På komplikationer står både förkortningarna och hela namnet :)