
Minna22
Kvinna ·
Hjälp mig! anatomiska eller runda då jag har lite häng sen tidigare
Hej!
Har precis pratat med min kirurg och nu är det dags för mig att välja, jag ska operera mig den 4 april och nu måste jag bestämma om jag vill ha anatomiska eller runda implantat. Kirurgen har sagt att vill jag ha under 300cc så är det anatomiska som gäller och framför bröstmuskeln och om jag vill ha över 300cc så är det runda implantat bakom. Som ni kan se på mina bilder så har jag lite häng sen tidigare och jag vet inte hur jag ska välja. Jag vill absolut INTE ha för stora bröst.
Hjälp mig att komma fram till vad jag ska ha :-)
Sortera efter

Candycane
Kvinna ·
Ska du göra ett lyft samtidigt?
Gilla

Opticruise
Kvinna ·
Viktigt när man har häng är ju att din egna vävnad fylls ut ordentligt om du inte lyfter och det är jag tveksam till att 300 gör..
Gilla

Minna22
Kvinna ·
nä inget lyft.
opticruise, tror du att jag behöver större ändå?
Gilla

Opticruise
Kvinna ·
Ah tycker du ska ta upp det med din kirurg för säkerhets skull,jag hade 70/75b innan och 300 fyllde inte ut på mig iaf och jag fick db :(
Gilla

daphne
Kvinna ·
Hur mkt häng har du? Bröstvårtorna verkar ju vara på lite olika höjd också så vad säger kirurgen om det?Jag har själv precis gjort ett ankarlyft men inget implantat. Jag tror att du skulle behöva lyfta om du inte vill ha så stora bröst.
Gilla

color
Kvinna ·
Kolla in SILVERSARA ni har ganska liknande utgångsläge, men hon har bara 6-dagars efter bild uppe änsålänge...
Gilla

Minna22
Kvinna ·
ok. ska kolla hennes bild. ja jag har lite häng och dom är lite olika stora men kirurgen trodde att det skulle bli betydligt mindre i alla fall.
Gilla