
nattiizz84
Kvinna ·
Hjälp mig med storleken!!
Hejsan,,,
Var på konsulation förra veckan å bestämde mig för att lägga in 450 bakom muskeln. Lr valde å valde de va kirurgen som tog fram den åt mig. Han frågade vilken storlek jag thade tänkt, svarade bara att jag vill ha ganska stora men inte så att det ser överdrivet ut.
Jag är rätt kort 160 å väger ca 57.
Nu är jag rädd att det blir för stort.
Vad tror ni??? de e en sån jävla jungel med det här,,,
Sortera efter

Kompis
Kvinna ·
Det beror hurdant resultat du vill ha, själv tycker jag att det låter lite mycket.. vad har du för storlek nu?
Sen så har jag även märkt här på forumet att dom som lägger in väldigt många cc verkar ha lättare för att få komplikationer (inte alla) men tycker ändå att majoriteten av dom som har fått komplikationer har stora implantat..
Svårt att bedöma om det kommer bli bra eftersom att det inte finns några bilder att utgå ifrån :/
Kan hålla med om att det känns som en enda stor djungel alltihop^^ jag velar fram och tillbaka khelatiden med mina val.. :(
Gilla

Salt26
Kvinna ·
Jag har lagt in anatomiska 255 och har idag 75 c. Kika gärna på mina bilder. Jag förstår att det är svårt med storleksvalet. Lycka till!
Gilla

Epos
Kvinna ·
Jag tycker 375
Gilla

Tuttlisan
Kvinna ·
Kirurgerna brukar oftast veta om det blir bra eller ej. Om de tagit hänsyn till bredd osv, sen sa min kirurg att de trycktes ihop lite av att lägga bakom muskeln.
Gilla

madeleinep
Kvinna ·
Kolla mina bilder, jag är 155 och väger 47 kilo och har 400 cc :)
Gilla

Blondabelles
Kvinna ·
Alltså det är ju så himla olika, samma cc ser olika ut på alla beroende på vikt/längd/bredd på bröstkorg osv. Jag är 174 lång, väger 58 kg, är väldigt smal med smal bröstkorg och har lagt in 450cc. På mig blev det stort, nästan lite för stort men jag opererades i torsdags så hoppas de minskar liite ;) Jag ville dock ha stora bröst så jag är nöjd! Har bild på min sida (även förebild). Jag hade en del egen vävnad sen innan och det spelar ju också in. Kirurgerna kan sin sak :) Jag velade mellan 450-500 och är glad att jag lyssnade på kirurgen och tog 450 annars hade det blivit för stort. Lycka till, kommer bli asbra! :D
Gilla