
maaetilda
Kvinna ·
Hjälp om återbesök.
Hej.
Jag undrar om det finns någon där ute som också opererat sig hos Örjan på Proforma och har haft samma problem som jag.
Jag bor en bra bit ifrån kliniken och känner att jag inte kommer ha någon möjlighet att komma tillbaka på återbesöket som är ca 2-3 veckor efter man opererat sig. Jag har precis kommit tillbaka till jobbet då och de känns omöjligt att få ledigt igen och åka upp.
Pratade både med Örjan och tjejerna i receptionen och de sa att man kan ta det återbesöket över telefonen istället, och nu undrar jag om det är någon mer som gjort så? Hur gjorde ni med stygnen och efter hur många dagar tar man bort dom ungefär?
Sortera efter

Cayeuse
Kvinna ·
har du stygn som ska tas då? Jag opade mig i slutet av april o hade inga stygn som skulle tas, utan de är "insydda" o absorberas av kroppen.
Gilla

maaetilda
Kvinna ·
Jag vet inte det faktiskt, Örjan nämde inget om det men ska kanske mejla och fråga honom.
Gilla

Millan_71
Kvinna ·
Ska på återbesök idag kan fråga lite om du vill om han inte svara på mail:-) hur mår du? Jag fungerar;-) jävligast på morgonen att komma upp:-( kram på dig
Gilla

Dewdrop
Kvinna ·
Jag hade en annan klinik men jag behövde inte heller komma på återbesök. Jag mailade bilder på brösten och på ärren så de kunde titta på det de ville se. Det har gått alldeles utmärkt.
Gilla

maaetilda
Kvinna ·
Millan_71 skrev:
Ska på återbesök idag kan fråga lite om du vill om han inte svara på mail:-) hur mår du? Jag fungerar;-) jävligast på morgonen att komma upp:-( kram på digJuste du ska ju dit idag :) Spännande! Jag mår väldigt bra faktiskt, lite handikappad och får ont om jag råkar ta i med armarna förmkt. Annars känns det bra :) Hur går det för dig? Kram kram
Gilla

Millan_71
Kvinna ·
Hej kom från Örjan nu:-) det såg bra ut förutom att två små sår vätskas så ska tvätta det varje dag. Ska tillbaka 17 o ta stygnen.. Det var så rörigt glömde fråga -/ men tror du kan ringa ang det, min kompis dom bor i Gbg maila Örjan o gick till vårdcentralen o tog stygnen . Kram
Gilla

9April
Man ·
Jag har en annan klinik. Var på återbesök o tog några stygn i armhålan o sen tog jag nästa återbesök som skulle va 3-4 veckor efter via mail. Skickade bilder fr olika vinklar o vi skrev ang resultat o frågor. Gick finfint:-)
Gilla