
Kan
Kvinna ·
Hjälp! Val av storlek vid implantatsystemet
Hej! Kan någon snälla hjälpa mig! Jag ska göra ett inplantat byte från 400 mentor high profil då jag inte jag tycker de ger mig ordentlig överpol och vill ha dem rundare och fylligare samt att de syns mer i kläder, funderar nu på att byta till Polytech b lite runda vilket är ett lättviktsinplantat. Jag funderar på 555cc men är rädd att det inte ska ge en synbar förändring med kläder. Behöver jag gå upp till 615 för att få den effekten. Är 169 väger 53- 54 har normal bröstkorg och breda axlar. Tacksam för svar vet inte om 615 ser gigantiskt ut på mig. Någon med erfarenhet?
Sortera efter

Kan
Kvinna ·

Opale
Kvinna ·
Jag kan inte ge dig jättebra råd, men tänk hellre för stort än för litet. Särskilt när du redan nu varit i en situation där du är missnöjd med resultatet.
Jag har 490cc moderate profile plus men gjorde även ett bröstlyft och önskar jag hade gått upp till i alla fall runt 700cc, kanske även 800.
Även jag breda axlar och 173 cm lång, men väger mer än dig.
Jag är OK med mitt resultat, men jag hade önskat större. Under kläder försvinner brösten på mina breda axlar så vissa dagar syns dom knappt alls. Även jag funderade på b-lite när det kom till större implantat över 500cc, men eftersom jag tog 490cc uteblev det.
Jag var inte ute efter någon porrstjärnelook, men ville att det skulle synas att jag hade bröst, utan att de tog över helt och hållet.
I ditt fall hade jag absolut gått upp till 615 i alla fall.
155cc gör knappt någon synbar skillnad.
Jag glömde skriva att det är extra high Polytech mesmo lite