Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
yra

yra

Kvinna ·

Hjälper bröstand? Efter återbesök 2 veckor till. *bild*

Bröstförstoring

Nu är brösten 3 veckor. Tycker att min vänstra börjat bli riktigt fin. Min högra har dock inte sjunkit ner lika mycket än. Var på återbesök och sköterska sa att jag ska ha bröstand dygnet runt i två veckor. Hon trodde att det skulle rätta till sig. Har era bröstband hjälpt er? Längtar så efter att slippa det.

3

Sortera efter

Sweedie

Sweedie

Kvinna ·

Fick just tips av andra medlemmar att lägga bitar av en fleecepläd under kanten av bröstbandet där det gör ont... kanske det kan hjälpa? 3 veckor är kort tid, mitt sjönk först efter 4 veckor.
Gilla
Merta

Merta

Kvinna ·

Samma här mitt vänstra bröst har inte sjunkit lika lågt som det högra. Brösten är nu 15 dagar. Jag fick rådet från kliniken att dra bröstbandet snett över höger så det pressar mera där. Problemet är att jag tycker höger ser bättre ut, men det kanske är just för att jag kan jämföra nu, ska nog sluta titta på dem! :-)
Gilla
yra

yra

Kvinna ·

Nu har det gått en vecka och jag tycker inte att det blivit någon större skillnad. Dock är det lite svårt att avgöra någonting nu då jag upptäckte precis att jag är gravid, helt ett misstag och jag kommer att ta bort det. Svårt att veta om brösten är ömma och svullna pga det eller av operationen. Just nu är dom dock inte speciellt snygga alls :-S
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem