Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Nikepaj

Nikepaj

Kvinna ·

Höijerbröst 10v *BILDER*

Bröstförstoring

Hej tjejer, här kommer lite bilder på mina bröst som nu är snart 10v.

Jag har mentor coh 2, 425 cc textruerade bakom muskeln :)
Opererades av dr Patrik Höijer på Laser&Estetik i Sthlm. Mycket nöjd!
Började träna ben v.2 och överkropp v.6 och är nu igång igen med tunga lyft precis som vanligt men tränar inte bröstmuskeln specifikt och är försiktig med vissa tricepsövningar. 
Har ni frågor är det bara att ställa :) 
13

Sortera efter

Sandra1113

Sandra1113

Kvinna ·

Snygga :)
Gilla
Citadelltjejen

Citadelltjejen

Kvinna ·

Jättefina! Fick du ett ok att träna ben redan efter två veckor? Hade varit skönt att få träna ben nästa vecka 

Gilla
Nikepaj

Nikepaj

Kvinna ·

Ja, jag var hos sköterskan efter 11 dagar och fick OK att starta med ben efter 2v. Efter 6v var det ok med belastning för överkroppen igen enligt mina papper :) 

Gilla
Citadelltjejen

Citadelltjejen

Kvinna ·

Antar att du började köra lite lätt då? Vad skönt att veta. Får se hur jag mår nästa vecka.

Gilla
Nikepaj

Nikepaj

Kvinna ·

Haha mjaaa .. tog det lite lugnt i ungefär en vecka sedan var jag tillbaka som innan. Min benträning påverkar inte direkt mina bröst så körde på rätt hårt redan från början. Det enda jag var försiktig med var liggande lårcurl (vilket inte är några problem alls nu men kändes lite konstigt i början) samt för tunga bensparkar för att jag inte skulle "hålla i mig" för hårt. Började med marklyft och sumomarklyft vecka 3.

 
Jag säger inte att jag är någit skolexempel som man ska följa men det fungerade för mig i alla fall! :)
Lycka till och hoppas du kommer igång snart! :) 
Gilla
Tagitbeslutet

Tagitbeslutet

Kvinna ·

Men wow vad snygga! Hoppas jag oxå kan komma igång med träningen så snabbt. Van att träna hårt 5-6 ggr/vecka så det kommer bli tufft :)
Gilla
Infinityy

Infinityy

Kvinna ·

Superfina verkligen! 🙂

Gilla
Nikepaj

Nikepaj

Kvinna ·

Tack vad snälla ni är! :D
Gilla
tuttar1992

tuttar1992

Kvinna ·

Jättefina! Härligt att se att du kommit igång med träningen så snabbt :) 

Gilla
Maddeliita

Maddeliita

Kvinna ·

Vilken dag som helst blir jag silvermedlem, då ska jag också titta på dina bilder! Ska också till Patrik Höijer och min illusion är någonting i stil med din storlek, så det vore kul att se hur det ser ut! (Blir bara galen på silver-väntan) ;-)

Gilla
Elita

Elita

Kvinna ·

Jättefina :) Verkar vara bra form på kroppen oxå :)
Gilla
Nikepaj

Nikepaj

Kvinna ·

Tack vad söta ni är :) 

Gilla
Vonkan

Vonkan

Kvinna ·

Grymt snygga bröst gumman stort grattis kram på dig
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem