
Huulda
Kvinna ·
21 mar, 2014
Hud kvar på sidorna efter bukplastik, går det att korra?
BukplastikJag gjorde en full bukplastik för snart 6 veckor sedan. Jag är jättenöjd med själva magen men det är fortfarande ett hudöverskott kvar ut mot sidorna över snittet. Det ser ut som bullar när jag står upp och när jag sitter ner hänger det på sidorna. Kirurgen har redan sagt att det blev kvar och gick inte att ta bort utan att snittet skulle gå jättehögt upp på sidorna. Finns bild på min sida där man kan se dom. Något som haft liknande problem? Har det gått att korrigera?
Sortera efter
Tantjs
Kvinna ·
21 mar, 2014
Huulda
Kvinna ·
21 mar, 2014
kulmagen
Kvinna ·
21 mar, 2014
Jag har precis likadant.
Är jättenöjd med magen, men inte med höfterna. Det är 5 veckor idag sedan operation. Och det är inte svullnad utan fett som är kvar. Får väl se vad man säger på kliniken vid återbesöket längre fram.
Det viktigaste för mej var att få bort magrn men vill ju ändå inte att det ska "hänga" på höftetna
Huulda
Kvinna ·
21 mar, 2014
Häxananna
Kvinna ·
21 mar, 2014
Tantjs
Kvinna ·
22 mar, 2014
Huulda
Kvinna ·
22 mar, 2014
kulmagen
Kvinna ·
22 mar, 2014
Jag har gjort min operation privat o själv betalt. Man har äve fettsugit på sidorna, men resultatet ser lite olika utpå höger resp vänster höft. Höger är jag jättenöjd med, dremt är det mer kvar på vänster. Det är bara att vänta o se vid återbesöket. Ska inte dit föränn i augusti,
Häxananna
Kvinna ·
22 mar, 2014