
akupa
Kvinna ·
Hur har ni gjort med betalningen?
Jag undrar om det är många som tar lån för att operera brösten? Och om ni har gjort det har ni gått via bank eller via kliniken med delbetalning där eller så? Jag kan inte bestämma mig om jag ska spara ihop allt själv eller ta ett lån på hela (alternativt halva) beloppet. Om jag ska spara ihop allt så kommer det ju ta några månader, jag vill bli en kvinna nu nu nu :) Så skriv gärna vad ni tycker om att ta lån till en sånhär sak... Min op kommer kosta 40 k.
Sortera efter

Anonym användare

Anonym användare
Och jag känner mig lyckligt lottad som får operationen betald av pojkvännen :)
Vilken rar karl och göra nåt sånt! :)

Sugoi
Kvinna ·
Jag undrar om det är många som tar lån för att operera brösten? Och om ni har gjort det har ni gått via bank eller via kliniken med delbetalning där eller så?
Finns det kliniker som erbjuder detta? Delbetalning? Någon som vet?

Anonym användare
jag är också student och ett sommarjobb senare som pers.assistent med lördagsjobb hade jag efter 2½ mån mina pengar.. + lite till 🤭
Lånade 40000 kr av Ica banken, med en ränta på ca 5,80%. Amorterar av 1111 kr i månaden i tre år, med en räntekostnad på ca 180 kr/månad (som sen kommer gå ner) så betalar ca: 1200-1300 kr/månad i tre år!
Har man bara föräldrapeng, så e det inte så lätt att spara ihop...