Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Lean profilbild

Lean

Kvinna ·

20 okt, 2018

Hur lång tid innan tills slutresultat?

Tubulära bröst, korrigering

Hej! Det var 9 månader sedan jag gjorde ankarlyft och förstorade. Jag undrar nu hur lång tid det tog för er med tubulära bröst att se ett riktigt resultat? Mina bröst har tagit väldigt lång tid på sig, och jag har hört att det tar mycket längre tid för oss med tubulära att få ett slutresultat? Jag är inte 100 nöjd, trots att de är fina, och undrar därför om de fortfarande håller på att förändras och i så fall vad som hände i utvecklingen hos er? Fick ni mer underpol med tiden t.ex, och rundade de till sig mer? Är det någon som känt sig missnöjd men där brösten ordnat till sig själva med tiden? (Och då menar jag efter längre tid än 8-12 månader, alltså inte den första tiden då det händer jättemycket) Tack!

Sortera efter

kurrrrr profilbild

kurrrrr

Kvinna ·

21 okt, 2018

Känns som att jag förföljer dig här men jag bara MÅSTE följa detta!!
Gilla
Asta26 profilbild

Asta26

Kvinna ·

19 dec, 2018

Vad innebär det att brösten är tubulära? Jag tycker att du ser ut att ha fått ett jättefint resultat. Hoppas att mina blir lika fina:-)
Gilla
Lean profilbild

Lean

Kvinna ·

25 dec, 2018

Tubulära bröst innebär en väldigt konstig form på brösten, ingen underpol och ofta stora plufsiga vårtgårdar. Tack:) Jag blir mer och mer nöjd för varje dag som går, de ändras fortfarande så här snart ett år efter op:)
Gilla
kurrrrr profilbild

kurrrrr

Kvinna ·

02 jan, 2019

Lean! Hur går det för dig? Blir formen bättre och bättre tycker du? Blir det korr för din del :)?
Gilla
Andrea Alkvist profilbild

Andrea Alkvist

Kvinna ·

02 jan, 2019

För mig tyckte jag att formen blev bättre och bättre men det dröjde nog över året innan tubisarna släppte ordentligt. När jag fick barn så släppte det ordentligt och de blev mycket naturligare och finare. :) Ska dock korra rippling nu snart men tubarna är ett minne blott!
Gilla
kurrrrr profilbild

kurrrrr

Kvinna ·

03 jan, 2019

Andrea, när är bilderna på din sida tagna?
Gilla
Andrea Alkvist profilbild

Andrea Alkvist

Kvinna ·

04 jan, 2019

Jag kan själv bara se mina bilder från direkt efter op 2010! Men jag trodde att jag hade lagt till bilder nåågon mer gång under tiden.. Ska lägga upp idag tänkte jag så ni får se mina snart 9 år gamla "tubisar". :)
Gilla
Lean profilbild

Lean

Kvinna ·

06 jan, 2019

kurrrrr skrev:

Lean! Hur går det för dig? Blir formen bättre och bättre tycker du? Blir det korr för din del :)?

Hej! Snart dags för dig nu ju, spännande:) Ja jag tycker formen blir bättre och bättre faktiskt, det verkar som att det tar längre tid för oss som har tubisar! Men jag blir mer och mer nöjd :) Det blir kort av ärret runt ena vårtgården, dels är den lite större än den andra och sen är jag inte nöjd över ärret där, det är lite ojämnt..Och det kunde Tuve fixa sa han. Så kag ska dit nu i februari och så får vi se vad som händer :)
Gilla
kurrrrr profilbild

kurrrrr

Kvinna ·

09 jan, 2019

Men vad kul att höra att det går att fixa! Tråkigt att behöva göra om dem men bra att han kunde fixa! Ja men precis! Ser jättemycket framemot det! Lite mindre än en månad för mig :)!
Gilla
kurrrrr profilbild

kurrrrr

Kvinna ·

09 jan, 2019

Andrea Alkvist skrev:

För mig tyckte jag att formen blev bättre och bättre men det dröjde nog över året innan tubisarna släppte ordentligt. När jag fick barn så släppte det ordentligt och de blev mycket naturligare och finare. :)
Ska dock korra rippling nu snart men tubarna är ett minne blott!

Vad kul att höra att du känner dig nöjdare med dem till och med efter barn o allt! Ger verkligen hopp om att tubisarna blir ett minne blott :)! Men då är jag förberedd på att det kommer ta lite längre tid för brösten att släppa sitt gamla jag haha
Gilla
Tovad profilbild

Tovad

Kvinna ·

07 feb, 2019

Följer.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem