Anonym användare
10 okt, 2013
hur långa är ni??
Övrigt ämnesrelateratJag är nästan 175 lång och känner mig som en jätte. Hört att medellängden ökat. Är 175 (174,7) långt? Hur långa är ni?:-)
Sortera efter
L4c0st3
Kvinna ·
21 dec, 2013
Anonym användare
21 dec, 2013
jag vill vara kortare. Killar tycker mer om korta som candi skrev. 🙁 174,6 är för långt. Okey..Ser man längre ut om man är slank än om man är "mullig" eller har "hull" ?
L4c0st3
Kvinna ·
21 dec, 2013
jag vill vara kortare. Killar tycker mer om korta som candi skrev.🙁174,6 är för långt. Okey..Ser man längre ut om man är slank än om man är "mullig" eller har "hull" ?
Du är nog lång i vilket fall :) Var storlt över dina 174,6 cm! När man är så kort som jag blir man lätt fyrkantig när man börjar få hull :/ Är man längre han man lite mer att "sprida" ut det på ;)
LindaMarie
Kvinna ·
06 jan, 2014
Jag är 180cm och tycker att jag är lagom lång! Använder dock bara klackskor när jag är ute med andra långa, blir för utstickande annars haha. ;)
maria_84
Kvinna ·
06 jan, 2014
Jag är 160 cm och väger 49 kg och älskar min längd, jag hade alltid klackat på mig förut, men dom senaste 8 åren har jag endast använt converce då jag varit gravid 4 gånger och haft 4 småbarn att springa efter och tycker det är lite opraktistk med klackat då och klackat är inte bra att ha under en graviditet då det kan förstöra ryggen. Men nu när barnen är större känner jag att klackarna är välkommna igen, är skitsnyggt med klackar, men converce är jättesköna.
volimte88
Kvinna ·
06 jan, 2014
Jag är 167 cm och känner mig nästan alltid kort! Tycker det är jättefin att vara lång (och hade gärna varit ett par cm längre, men min längd är inget jag direkt går och "mår dåligt över" som tex min vikt eller mina bröst).
Äntligen2013
Kvinna ·
06 jan, 2014
Äntligen2013
Kvinna ·
06 jan, 2014
Maksis
Kvinna ·
28 feb, 2014
Jag är ca 154 kort och det är något jag tänker på dagligen. Har mycket komplex för det, hade gjort VAD SOM HELST för att få vara 1 dm längre. Kan inte ens ställa mig i ICA-kön om det är en lång person framför, hatar att gå bredvid någon som är lång, tänker då att alla andra tänker på längdskillnaden osv.
Som någon lång person skrev här inne så får jag också kommentarer ibland om man träffar nån "men gud vad kort/liten du är".. Nähä, gud det har jag aldrig reflekterat över..... På jobbet passar inga kläder vilket jag också får kommentarer för. Har aldrig känt mig "graciös" och snygg pga detta.
Ja, det är en hel del helt enkelt som är extremt jobbigt med att vara så kort.
Anonym användare
22 mar, 2014
Jag är 171 cm, hade hellre varit lite kortare faktiskt eftersom jag inte trivs med att vara lång och smal, känner mig som en vandrande pinne ibland haha 😕
saha
Kvinna ·
22 mar, 2014
Haha gud vad alla älskar att vara lång/långa tjejer här inne.. inget emot långa tjejer, såå snyggt med långa ben, men jag ÄLSKAR att vara kort! H
Jag är 156 och har faktiskt inte en enda gång önskat att jag var längre och känner mig egentligen inte speciellt kort heller. Mitt ex var 185 och tänkte faktiskt aldrig speciellt på att det var stor skillnad. Tycker det är gulligt att vara kort! :D
Bumbleebee
Kvinna ·
22 mar, 2014
Jinne
Kvinna ·
22 mar, 2014
Jag är 163 cm, och har aldrig vart direkt missnöjd med min längd. :D Jag tycker det känns sött att vara kort faktiskt. :D
bluenavy
Kvinna ·
06 apr, 2014
Sednem
Kvinna ·
06 apr, 2014
Alma
Kvinna ·
07 apr, 2014
Zinya
Kvinna ·
07 apr, 2014
Ellebasii
Kvinna ·
23 apr, 2014
Ingrida
Kvinna ·
23 apr, 2014
Heybaberiba
Kvinna ·
23 apr, 2014