Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Tulip

Tulip

Kvinna ·

Hur länge kan man hoppas på större underpol?

Bröstförstoring

Det har nu gått 2 1/2 månad sen min bröstförstoring och visst har det hänt väldigt mycket, särskilt mellan 1a och 2a månaden. Använde bröstbandet i 2 månader och har nu blivit rekommenderad att vara utan bh så mycket som möjligt för att svullnaden (som fortfarande sitter i) ska lägga sig bättre.

Det är som sagt stor skillnad men jag är fortfarande inte hundra procent nöjd (blir man nånsin det!?) utan vill väldigt gärna ha större underpol..

Hur länge kan man hoppas på att just underpolen rättar till sig? Eller är jag dömd till att göra en korrigering med ev. lyft?

6

Sortera efter

Myboob

Myboob

Kvinna ·

Vad menas med underpolen? Ny och nyfiken :)
Gilla
Juli11

Juli11

Man ·

Underpool är den del av bröstet som är under bröstvårtorna. Ju större underpool, desto "uppnosigare" bröst

Gilla
Nahla

Nahla

Kvinna ·

Puffar på denna tråd, är också nyfiken på att veta. 

Gått en månad sedan min operation, och formen har förändrats rätt mycket, men undrar om det sker mer drastiska förändringar månad 2 och 3??

Gilla
Trinna

Trinna

Kvinna ·

O om man vill ha mindre underpool, ska man sluta med bröstbandet tidigare då?
Gilla
justv

justv

Kvinna ·

Jag har samma problem, jag opererades för 3 månader sen och har fortfarande för lite underpol =(

Gilla
Doris

Doris

Kvinna ·

Precis samma fråga ställde jag härom dagen men har inte fått några svar. Jasså, ska man använda bröstband så länge som två månader?? Min läkare sa att jag skulle ha det en vecka först för det kanske räcker, jag har iofs framför,,,

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem