
Marialarsson
Kvinna ·
Hur liten är en liten underpol
Ska opereras hos Örjan om 13 dagar. Han sa att jag hade lite liten underpol men att jag inte kan sänka bröstvecket då det kommer synas för tydligt. Nu är jag orolig för han kunde inte visa en bild på hur det kan bli. Har 8cm ca...kanske lite mer.. Ska lägga i 500
Sortera efter

Nervöstjej
Kvinna ·

Marialarsson
Kvinna ·

Asirnas
Kvinna ·
Vad menar du med 8cm ca? Du får gärna skriva vad det är du mäter.
Jag hade ingen underpool alls och blev likadant efter, fick sänka mitt börstveck eftersom mina bröstvårtor pekade neråt vid mitt gamla bröstveck, har dock DB nu..
Men, jag ska göra ankarlfy för att få bort DB, få rundare bröst och få upp bröstvårtorna på önskad plats, kommer dock inte kunna boka op förrän tredje återbesöket.

Marialarsson
Kvinna ·

stilettogirl
Kvinna ·
jag tror inte ens att jag hade 8 cm från bröstvårtorna ner till vecket. och ändå sänkte min kirurg bröstvecket och jag fick därmed större underpool. dock beror det nog på hudkvalité.
jag hade inte genomgått en operation utan att få en förklaring på hur det skulle kunna bli. det kan bli som för asirnas. borde du inte gå på en till konsultation hos en annan?

Asirnas
Kvinna ·
Det är väl inte så lite underpool? Jag hade tom mindre.. Du lär iaf få bröstvårtorna högre upp än mig

Felize
Kvinna ·

Asirnas
Kvinna ·
Dock kan mer volym på vissa ser mer fake eller strutigt ut, beror på vad man har för utgångsläge. så är inte alltid det bästa alternativet med mer volym.