Mini-undersökning: har du gjort ett bröstlyft? Missa inte att svara anonymt här!

Frozen

Frozen

Kvinna ·

Hur många tar lån?

Bröstförstoring

Jag är helt enkelt nyfiken på hur många här som tar lån för att operera sig? Jag har funderingar på att ta ett lån hos Ica-banken, men är inte helt säker ännu.

9

Sortera efter

Ronille

Ronille

Kvinna ·

Hej! Jag har valt att ta en del hos medical finance och en del betalar jag kontant. :)
Gilla
A-C

A-C

Kvinna ·

Jag kommer ta allt hos medical finance, det är räntefritt förutsatt att jag betalar den summa jag ska! Vi har nyss byggt hus, köp en helt ny bil, och rest så sparpengar går till sådant:) Vill gärna ha en rejäl buffert så nu gör jag såhär! Kommer ev betala av mitt nästa år redan då vår ekonomi förmodligen klarar högre inbetalning än det som är begärt:)
Gilla
kludd

kludd

Kvinna ·

Kommer att ta lån men har även sparat ihop en del.

Gilla
Alleirbag

Alleirbag

Kvinna ·

Jag har också tagit lån, privat via Swedbank :)

Gilla
Harleydavidson13

Harleydavidson13

Kvinna ·

Medlemslån via facket som är via Nordea :) myyyycket bättre ränta än andra lån och färre krav
Gilla
Rock666

Rock666

Kvinna ·

Jag gav mig fasen på att få ihop pengarna, har sparat strikt plus tagit sommarjobb fast jag inte hade behövt :) bättre att vänta tills man har pengar sparat!
Gilla
Hope

Hope

Kvinna ·

Tar en del via Medical Finance som har räntefritt o betalar en del själv. Tar du via bankerna så får du inte räntefritt tyvärr. Så hör efter med din klinik om dom har ngt samarbete med ngt finansbolag istället.
Gilla
Rödrosa

Rödrosa

Kvinna ·

30.000 medical finance resten själv
Gilla
Frozen

Frozen

Kvinna ·

Det skulle ta år för nig att spara till den summan, jag vill inte vänta så länge. Simple as that :)
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem