
rocana
Kvinna ·
Hur ont gör korr jämfört med första op?
Hej!
Undrar lite hur smärtan skiljer sig vid en korrigering jämfört med en första operation (bröstförstoring). Ni som gjort korr, var det stor skillnad smärtmässigt/dagarna efter operationen? Var man sängliggandes länge eller uppe och gick ganska direkt?
Ska justera fickorna lite genom armhålan, ej byta implantat eller så🙂
Sortera efter

madeleinep
Kvinna ·
Jag tyckte faktiskt att korren gjorde så mycket ondare än första operationen. Men det var dock en helt annan smärta. Jag sydde in fickorna och bytte implantat, var heldöd i cirka 1 vecka och kunde knappt röra mig. Dock gick smärtan över mycket fortare :)
Gilla

tyson
Kvinna ·
När jag korrade och bytte implantat så gjorde det inte lika ont och var inte lika handikappad som efter första op. Sedan gick det onda över så mycket fortare.
Gilla

Sylvanas
Kvinna ·
Följer!
Gilla

Majan
Kvinna ·
Följer jag med:) Ska byta från bakomplacering till framför och byta implantat. Jag hade så sjukt ont efter min första op så hoppas verkligen inte att denna gör mer ont..!!!
Gilla