
Love2015
Kvinna ·
Hur ont hade ni efteråt?
Jag ska göra en bröstförstoring nu i december (yeey). Men, risken finns att min man kommer behöva åka iväg med jobbet bara 2-3 dagar efter att jag kommer hem. Undrar därför hur ont ni hade efteråt? Jag har en liten hund (2 kg om det spelar roll) som jag såklart måste gå ut med. Tror ni att man orkar detta eller är det läge att skaffa hundvakt redan nu ifall att? Hade ni orkat vara ensamma i 2-3 dagar eller hade ni bett någon komma över och bo med er?
Sortera efter

hej87
Kvinna ·

Love2015
Kvinna ·

hej87
Kvinna ·
Haha jaha okej :)
Jo men det klarar du nog. Min sambo jobbde varje dag så jag var ensam alla dagar utom dag första dagen efter operationen då hade jag faktiskt min mamma hos mig som var ledig och det behövdes men de andra dagarna har det gått bra, lite jobbigt så klart men man fixar det :)
Lägg dig bara inte raklång då kan du få problem ;)
Jag har själv två hundar och jag har inte haft dom hemma av just den anledningen att man inte har så mycket ork första två tre dagarna, har en cihuahua hon hade nog gått bra att ha hemma men sen har jag en staffe också och hon är inte riktigt lika smidig och elegant ;)

Mickey
Kvinna ·
Också nyfiken, följer!

Alecto
Kvinna ·

Duckan
Kvinna ·

Love2015
Kvinna ·

Love2015
Kvinna ·

Love2015
Kvinna ·

Duckan
Kvinna ·

Love2015
Kvinna ·

Duckan
Kvinna ·
Jag har opererats den 3/11 och jag är fortfarande hemma från jobbet, idag har det gått en vecka. Självklart är jag mycket piggare nu än första dagarna men jag skulle säga att du inte kan åka i väg med jobbet efter 2-3 dagar :)
Dag 2-4 är dom allra värsta dagarna, iaf för mig och läser du här på foruet i andra trådar gällande de frågor du efterlyser så skulle 9 av 10 säga samma sak.