
Tussa
Kvinna ·
HUr övertalar man en kirurg?
Jag opererade mig den 4 :e december och fick mitt ena implantat för högt upp vilket genererade en för liten underpol i ena bröstet. Jag var på återbesök och läkaren sa att det kan ta sex månader innan implantatet faller ner.
Jag vill inte vänta sex månader. Och det är för att trots jag har använt bröstband dygnet runt i 4 veckor så har inte något hänt. Så jag tror det sitter där det sitter.
Vad för bra argument kan man ha för att få en op snart?
Hur kan jag övertala honom att gå in genom bröstvecket? Han la in implantaten via armhålan, och vill korra där om det inte faller ner, men jag vågar inte ta den risken igen. Jag har inga komplikationer efter op trots att det är vanligt och jag vill gärna slippa domnande armar och stickningar.
Sortera efter

EeM
Kvinna ·
En månad är inte lång tid alls... lyssna på din kirurg han har rätt i det han säger. Ta de lugnt nu o vänta ngr månader till för mkt kommer att hända mkt
Gilla