
Skogsälvan
Kvinna ·
Idag var jag op men blev inte som tänkt.. Hjälp
Hej. Idag har jag opereras fick framför muskeln eftersom jag kör cross. Vilket är bra och jag litar verkligen på min kirurg. Men vi bestämde även stl idag och jag var bestämd på att ha 500cc för jag vill inte att de ska bli förlitet. Jag har mycke bröst alltså köttiga eller vad man ska säga. Hade 80b innan op. Och min kirurg ville att jag skulle ha 400cc för de skulle bli stort på mig. Men bestämde mig för 500cc. Nåväl på under operationen så fick han inte in 500cc så jag vaknade med 400 och jag blev sjukt besviken. Se så små ut men dom är så sjukt hårda nu oxå så förstår kanske att de måste mjukas upp innan man kan se resultatet. Men snälla behöver pepp.
Sortera efter

Skogsälvan
Kvinna ·

niala
Kvinna ·
Läkaren vet bäst och var det så att de större implantaten inte gick in bör du vara glad att han valde mindre. Dom kommer inte alls vara hårde efter en tid. Säker på att dom är fina :) Lycka till!

maja2
Kvinna ·
Det är inte någon jätteskillnad mellan 400 och 500, jag har haft samma bh storkek med dessa

Skogsälvan
Kvinna ·

Anonym användare

Adi
Kvinna ·

JosAns
Kvinna ·

Skogsälvan
Kvinna ·

Skogsälvan
Kvinna ·

lajka
Kvinna ·
Hej!
Det blir säker bra när de börjar ta form! Jag letade som en galning här hur just framförbröst utvecklas, men fanns inte så mkt info. Har du väldigt tajt hud kan de bli större, men ändras absolut inte som bakom bröst (inte mina iaf) Mätte mina i början efter op, hade då 94cm över brösten, när svullnaden lagt sig har de minskat 4 cm+ större mellanrum. De blir mycket finare, men möjligtvis inte större. Efter 4 veckor ungefär hade den värsta svullnaden lagt sig, sen har den försvunnit mer och mer.
Hoppas allt går bra!

Skogsälvan
Kvinna ·

lajka
Kvinna ·
Det finns vissa som har haft både frmför och bakom. Framför blir inte mindre än bakom, isf tvärtom, men framförbröst ändrar sig inte så mkt som bakombröst, bakombröst ta ett tag att komma fram eftersom muskeln måste släppa lite. Vi (i flesta fall vad jag vet) med framför har "mer klara" bröst redan från början.

Hallon1
Kvinna ·
Är själv i fundering att flytta fram mina implantat. Ny fiken hur du tycker det känns nu?

stilettogirl
Kvinna ·
sa han varför han stoppat in 400 cc fast du ville ha 500 cc?

Skogsälvan
Kvinna ·

Skogsälvan
Kvinna ·