Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Celinus

Celinus

Kvinna ·

Implantatet knölar sig?!

Bröstförstoring

Jag märkte nu att på varje bröst finns det två punkter som är lite hårdare, på ovansidan/klyftan, där man tydligt känner implantatet om man trycker där. Det känns som implantatet är knöligt och när man trycker där så känns som att knöligheten "ger med sig" men går tillbaka så fort man släpper. Och så gör det lite ont där sen också.

Vad är det för något?

Nu känns det väldigt jobbigt här... Jag vill itne ha knöliga bröst!!

6

Sortera efter

Anonym användare

Anonym användare

Exakt så hade jag med i början på mitt vänstra brösts ovansida. Nu har det flyttat sig till vänstra sidan. Jag skrev till min kirurg gällande detta och fick till svar " Det Du känner innanför är protesens hölje, som gärna veckar sig i början eftersom det inte finns så mkt plats för den innan vävnaderna töjt sig. "

Hoppas det är till någon hjälp för dig också :)

Förresten, jag kommer inte in på din blogg som jag länkat på min blogg =(

Gilla
Minanyatuttar

Minanyatuttar

Kvinna ·

Oj,.dina är ju bara några dagar gamla,det kommer komma upp mkt konstiga saker som inte kommer finnas kvar när dom är helt klara...

Så jag tror inte att du behöver oroa dig just nu..

Gilla
Celinus

Celinus

Kvinna ·

Okej tack tjejer! Jag antar att det är för att mina egna bröst inte töjt sig än.. vilket dom ju inte har såklart. Jag ska försöka att inte tänka så mycket på det... hur bra det nu kommer gå. Så svårt att inte pilla på dom hela tiden!

anki: det borde vara borta nu. men från och med imrogon kommer jag lösenordskydda den för jag tycker jag har fått för många läsare och det känns inte som alla läser bloggen pga "utbildning" utan av andra anledningar..

användarnamnet kommer vara "tuttifierad" och lösen "celinus" :) jag kommer fortsätta blogga alltså! men endast för er tjejer här på POF och andra som läser pga operationen.

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Okej :) Bra, kul o följa så många som möjligt i deras utveckling!

Gilla
Ccarolinee

Ccarolinee

Kvinna ·

Låter som för miig, dock har jag så på sidan av ena bröstet sidan mot armhålan..som en hårdare buckla, som ger med sig när ja trycker men ploppar sedan ut

Gilla
Ccarolinee

Ccarolinee

Kvinna ·

Nu har jag även så när jag trycker under bröstvårtan på det bröst som verkar vara segare än de andra..
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem