Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Brummelisa

Brummelisa

Kvinna ·

Implantatet rör sig?

Bröstförstoring

I vissa positioner, speciellt när jag böjer mig framåt, känns det som att implantatet i mitt vänstra bröst åker upp och in mot mitten av bröstkorgen. En väldigt störande och obehaglig känsla. Vad är det som händer och kommer det gå över? Tacksam för svar!

6

Sortera efter

Brummelisa

Brummelisa

Kvinna ·

Någon som varit med om liknande? Ganska orolig att något ska va fel..
Gilla
meee

meee

Kvinna ·

Jag känner nåt liknande. När jag böjer mig framåt känns det som att implantatet vil ramla ut och det är otrevligt och gör lite ont. Jag får känslan av att vilja hålla i bröstet när jag ska böja mig framåt. Mina bröst är 4 veckor och det blir varken bättre eller sämre. Är också orolig att det är nåt som måste korras som inte går över av sig själv. Hoppas nån vet vad det kan vara. Har mailat kirurgen men har inte fått svar.

Gilla
Brummelisa

Brummelisa

Kvinna ·

Ja exakt så känner jag också. Att jag vill hålla i bröstet när jag böjer mig. Hoppas verkligen att det är något som är normalt nu när brösten är så pass färska. Hojta gärna till när du får svar från din kirurg!
Gilla
meee

meee

Kvinna ·

det ska jag absolut göra =)
Gilla
Miss_twisted

Miss_twisted

Kvinna ·

Hur har dwt gått? Är det normalt? Jag har nämligen likadant

Gilla
mräv

mräv

Kvinna ·

Det låter som om det är sårvätska eller luft som fortfarande inte kommit ut. Jag hade likadant. Men mitt obehag försvann redan efter 2 veckor. Hör av dig till din kirurg.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem