
ior
Kvinna ·
19 aug, 2014
Inbillar jag mig hur min näsa ser ut
Jag har fått höra att jag inbillar mig att näsan är kortare. Ser jag fel eller är det en stor skillnad i tippen? Ni som sett mina andra inlägg vet om att jag skulle operera näsryggen endast. Tippen skulle inte röras. I månader försökte jag intala mig att inget hade gjorts i tippen. Vad tycker ni? Bra näsjobb?
Sortera efter

Anonym användare
19 aug, 2014

Pyttan
Kvinna ·
19 aug, 2014
Skitsnygg näsa! Den ska du vara stolt över!!!!! :)

Zirconia
Kvinna ·
19 aug, 2014

Isali
Kvinna ·
19 aug, 2014

MyMeMo
Kvinna ·
19 aug, 2014
Håller med övriga inlägg - din näsa är verkligen superfin! Jag tror att dom som du frågat är helt sanningsenliga eftersom ingen lägger märke till såna detaljer. Dessutom kan jag tänka mig att dom inte förstår att du hakar upp dig på frågan om näsan är kortare eller tippen annorlunda eftersom din nya näsa är så pass snygg och proportionerlig. Ja, för det är den ju! :)
Tips - ge f-n i att jämföra. Du kommer grubbla ihjäl dig på det annars. Inte riktigt värt tiden och mödan. Så lägg din tid på annat. Move on! Din näsa är riktigt superfin! Bär den med stolthet! :)

MyMeMo
Kvinna ·
19 aug, 2014
Nu hann det komma in några fler kommentarer medan jag skrev, så jag vill förtydliga att jag håller med om vad jjwl och pyttan har skrivit. Iors nya näsa är snygg!!!!!
Ior: Det låter som om du har grubblat över detta tillräckligt eftersom det gått 1,5 år efter operationen. Vad spelar det för roll vad kirurgen kan ha gjort eller inte? SKit i det nu. Du har en fin näsa. Ingen säger något annat. Grubbla inte mer.

Pyttan
Kvinna ·
19 aug, 2014
Nej jag tycker inte den är kortare.

ior
Kvinna ·
19 aug, 2014

MyMeMo
Kvinna ·
19 aug, 2014