
Längtansfull
Kvinna ·
08 sep, 2014
Inför operation!
BukplastikHej! Nu är det 1 vecka kvar till min operation! :-) Jag hoppas på att få tillbaka min bröst, efter att ammat 3 barn! Samt få bort magen, som fortfarande ser gravid ut. Ska bli sååå härligt! Det känns spännande, kul och nervöst! :-) Finns det nåt särskilt man bör tänka på? Nåt särskilt man bör ha med sig? Tack! :-)
Sortera efter
LeeLoo_Dallas
Kvinna ·
08 sep, 2014
Längtansfull
Kvinna ·
08 sep, 2014
Längtansfull
Kvinna ·
08 sep, 2014
Längtansfull
Kvinna ·
08 sep, 2014
Fia1981
Kvinna ·
09 sep, 2014
Ha med mjuka kläder, stora så att det är lätt att komma i dem. En tidning att läsa (om du ska stanna över natten).
Tänk på att förbereda lite hemma, kanske frysa in några middagar/luncher. Städa och tvätta undan :) Man är ganska orörlig i början.
Längtansfull
Kvinna ·
11 sep, 2014
Hennah
Kvinna ·
11 sep, 2014
Hej!
Jag ska göra en stor bukplastik nästa fredag den 19/9. I min kallelse stod det att jag skulle ta med mig min necessär. Så jag tar med mig mina vanliga grejer antar jag, tandborste, linsvätska, mediciner o ansiktstvätt, deo o sånt. Morgonrock och innetofflor lånar de ut. Kommer att åka till och från kliniken i samma kläder, så jag har valt ett par baggy byxor med mjuk resår i midjan och en lös vit top. Eftersom jag ska åka tåg till kliniken vill jag inte åka dit i mina slappaste mjukiskläder.Tänker ta med ett par foppatofflor att ha till hemresan, bara att sticka i fötterna.
Tar även med mobilen, laddare och tidningar att slöbläddra i. Tror inte jag kommer orka läsa nån bok.
För övrigt har jag köpt ny flaska torrschampoo och en tvättkräm för intimhygien eftersom det kommer ta några dagar innan man får duscha. Dagen innan jag åker ner ska jag göra pedikyr o raka ben o sånt man kanske inte kommer nå på ett tag. :-)Har laddat hem lite nya serier och playstationspel då jag misstänker att det blir många timmar i soffan.
Min man har semester o är hemma med mig efter op, så det finns ingen anledning för mig att förbereda något speciellt i hemmet.
Fia1981
Kvinna ·
12 sep, 2014
Ja jag är jättenöjd! Var på återbesök i går, 10 månader sen OP. VIlken skillnad på före och efterbilderna som han tog.
Detta är det bästa jag gjort, helt klart värt allt.
cia
Kvinna ·
12 sep, 2014
Ja jag är jättenöjd! Var på återbesök i går, 10 månader sen OP. VIlken skillnad på före och efterbilderna som han tog.
Detta är det bästa jag gjort, helt klart värt allt.
Vad roligt att läsa, räknar ner dagarna inför 1oktober !!!
KRAM
Lycka till!
Jag ska också göra bukplastik och bröstlyft+förstoring den 13 oktober och undrar samma sak :-)