
Anonym användare
Jag är så glad!
Jag var på konsultationen idag på Akademikliniken i stockholm. Jag vill först och främst säga att jag är mycket nöjd med deras bemötande. Jag fick även göra en 3d bild, så jag fick se hur mina framtida bröst på ett ungefär kommer att se ut.
Så, efter all information jag fick av sköterskan så fick jag möta läkaren. Och vi kom fram till att jag ska lägga in allerganimplantat, 335cc framför bröstmuskeln i och med att jag tränar en hel del så slipper jag på det sättet musklpåverkan.
Nu ska jag beställa tid för operation i Augusti hade jag tänkt, så jag kommer vänta heeeeela sommaren med spänning =)
Ville bara berätta detta. =)
Kram på er!
Sortera efter

lajsa123
Kvinna ·

momo88
Kvinna ·
Åh vad bra att de kan göra en 3d-bild! Det har jag funderat på att de borde ha, visste inte att det fanns =)
Kram

Anonym användare
Vad fint att allt känns bra!härligt!🙂

GoldenHeart
Kvinna ·
Tjoho! Lovely!! :)

Anonym användare
Ja det där med 3D bilden var riktigt häftigt faktiskt, Man kunde välja implantat, olika cc, sätta bilderna bredvid varandra och jämföra osv. Det var jätte nyttigt för mig att se, så man får en slags helhetsbild. =)
Tyvärr har inte så många kliniker den möjligheten. Bara Akademikliniken, vad jag vet.

Anonym användare
Grattis till så lyckad konsultation!! :)

Anonym användare
så skoy😀 Vi får vanta hela sommran i spenning saman, jag ska med opas till høsten 👍

Anonym användare
Å vad roligt!!! ska ringa "min" klinik i slutet av den här mån. (mars) o boka tid om konsultation vet inte hur lång vänte tid de har till att man får komma till konsult. men eee såå spänande bara de!! ;-D
skönt att det gick så bra :)