
Anonym användare
Kan man få rippling när som helst?
Har nu harft implantat i 3 månader och har än så länge ingen rippling, funderar på när man kan "pusta ut" och vara lugn med att det inte blir ngn rippling? Eller kan det dyka upp även på färdigläkta bröst efter typ flera år? Känns skönt att veta vad man kan förvänta sig!?
Kram norrland
Sortera efter

Joyce
Kvinna ·

Kaka
Kvinna ·
Jag la in 350cc och jag har också märkt av lite rippling på sidorna av brösten när jag böjer mig framåt, men det är ytterst lite, man ser det knappt. Vill också veta om man kan få rippling när som helst. men som du säger Joyce, det har nog med att göra om man går ner i vikt och får mindre vävnad.

Anonym användare
Vad jag läst får också kvinnor utan implantat rippling med stigande ålder, fast implantat tynger mer så det sas går fortare att få rippling med implantat. Jag antar då att rippling kan komma när som helst. :P

Miss Anastasia
Kvinna ·
Det undrar jag också, ska ev byta till större Mentor (runt 300cc?) coh 1 släta framför muskeln och är jätteorolig för att få rippling 🙁
Nu har jag rätt små implantat, 225 cc bakom muskeln och jag hade en del rippling på sidorna förut när jag böjde mig framåt, men det har försvunnit på senare år när jag gått upp ett par kg i vikt... 💡
Så jag tror nog att man plötsligt kan få rippling flera år efter op om man går ner i vikt och förlorar egen bröstvävnad så implantatet blir mindre "täckt".