Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Stingman profilbild

Stingman

Kvinna ·

22 dec, 2014

Kläder under en bröstoperation

Bröstförstoring

Vad har man egentligen på sig under en operation(bröstförstoring), dum fråga kanske men funderar ändå lite på d...trosor o strumpor typ eller(har läst att man får en morgonrock att ha på sig)...? Opereras på citadell, Landskrona av Peter cosmo den 2 februari 2015, jippi!

7

Sortera efter

barbieee

Kvinna ·

22 dec, 2014

Du får strumpor tofflor och en morgonrock du tar egna trosor tog vanliga svart boxertroser som är bekväma att ha :) lycka till citadell är jätte bra

Gilla

silicea

Kvinna ·

22 dec, 2014

Du har inget på dig förutom trosor.... Man opereras ju inte med kläder på. :p

Gilla

Veroniqq

Kvinna ·

25 dec, 2014

Jag fick ta av allt utom strumporna
Gilla

yezzicat

Kvinna ·

26 dec, 2014

Hade sjukhusrock som knäpptes fram, jättefula sjukhustrosor/kalsonger och knästrumpor. När jag la mig på operationsbritsen fick jag ta av rocken men behållla trosor och strumpor.

Gilla

Östermalmsbruttan

Kvinna ·

02 jan, 2015

Känns hemskt olustigt att inte ha trosor under op 😲 Nu blev jag nojig, får bli ett mail till läkaren inför op!

Gilla

Snorkfröken

Kvinna ·

02 jan, 2015

Trosor är väl klart att man får ha på sig!!?!?
Gilla

Östermalmsbruttan

Kvinna ·

02 jan, 2015

Läste en op-berättelse från min klinik och läkare och hon hade trosor så känns lugnare nu 🙂

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem