lawofattraction
Kvinna ·
02 maj, 2014
Klippa muskeln mellan näsa och överläpp- resultat?
Näsoperation - NäsplastikHej! Jag undrar lite över hur det ser ut när man har klippt muskeln mellan näsa och överläpp- ser det naturligt ut? Jag respekterar att alla gör olika saker som kan de olika naturliga ut, men jag tycker det är viktigt att det ser naturligt ut- man får ingen stel mun/ rörelse när man pratar/ler/skrattar? Det blir liksom ingen "botox" effekt av det undrar jag? Märker man det? Och återigen, jag pratar bara om hur jag vill ha det och dömer ingen annan- ser det naturligt ut? Kan man röra munnen lika mycket och på ett naturligt sätt? Sedan under jag en annan viktig sak- stämmer det att läppen inte åker upp lila mycket när man ler? Tack för alla svar! Trevlig helg! :)
Sortera efter
Monetsiri
Kvinna ·
02 maj, 2014
lawofattraction
Kvinna ·
02 maj, 2014
midmoh1
Kvinna ·
09 maj, 2014
Varför gör man det?
Nooova
Kvinna ·
09 maj, 2014
newboobs90
Kvinna ·
10 maj, 2014
åh detta undrar jag också!
Monetsiri
Kvinna ·
11 maj, 2014
Jag ska träffa Richard Rylander imorgon på en 2a konsultation, kan fråga honom då!
trollungee
Kvinna ·
14 maj, 2014
Man gör det av 2 anledningar. Vissa gör det för att de inte gillar att tandköttet syns så mycket när de ler och vissa gör det för att tippen inte ska åka ner när de ler
Monetsiri
Kvinna ·
15 maj, 2014
Precis! I mitt fall var det nästippen som föll ner alldeles för mycket när jag log. nu efter operationen följer den inte med alls!
lawofattraction
Kvinna ·
15 maj, 2014
Min kirurg sa att han skulle göra det på mig, har inte ens tänkt på att det skulle påverka munnen, tror han skulle sagt något då (hoppas i alla fall). Blev också nyfiken nu hur det blir!!