
enceson
Kvinna ·
Klyfta implantat med texturerad yta?
Hej! Jag har en fråga, är det svårt att få en klyfta, eller att i allmänhet trycka ihop/röra brösten om man har anatomika implantat eller implantat med texturerad yta? Tänkte imed att dessa ska växa fast i ens egen vävnad, sitter dom där dom sitter och blir hårda/fasta då?
Kom fram till Anatomiska Allergan 255g på min konsultation men blir osäker, vill ju ha gosiga bröst som går att trycka ihop de tillfällen man skulle vilja.. :)
Sortera efter

Saendra
Kvinna ·
Anatomiska är ju hårda vilket inte texturerade behöver vara - mjuka bröst är ju lättare att flytta runt som man vill :)
Gilla

495cc
Kvinna ·
Jag har anatomiska 495 cc mentor . Dom är 11 veckor nu och INTE HÅRDA som vissa tror : ) Mina är mjuka och gosiga och rör sig jättemycket . Går fint att puscha upp och faller framåt när jag lutar mej . Hade noll bröstvävnad själv så anatomiska är jättefint.
Dom är lite fastare mem absolut INTE hårda . Haft runda framför och dom var helt sladdriga. Måste använda bh sen när jag blir av med läk bh-n . Trodde det skulle räcka med typ en top men nä!
Lycka till !
Gilla