Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
bombs_away profilbild

bombs_away

Kvinna ·

18 mar, 2015

Konsultation hos Patrik Höijer - erfarenheter?

Bröstförstoring

Hej!

Jag ska på konsultation hos Patrik Höijer på Laser & Estetik om ett par dagar! 
Är det någon av er som har erfarenhet av detta? Hur gick det? Hur var Patrik? Vad ska jag tänka på? Ska jag ha med mig nåt? 
Vad kände ni var viktigast att veta under konsultationen? Resultatet, risker, val av implantat?
Jag har hört mycket bra om Patrik men hur är själva kliniken? Hur var er vistelse där? Kan man bo kvar? Vad ingår när man opererar dig? 
Så mycket jag vill veta! Skulle verkligen uppskatta om jag fick höra era konsultations och operationsupplevelser hos Laser&Estetik (Och Patrik då) :)
//Förvirrad och förväntansfull tjej
23

Sortera efter

Sanna123

Kvinna ·

31 maj, 2015

Ja jag fick ett väldigt bra intryck! Var inte nervös inför konsultationen men förstår att de som är de blir lugna av att träffa Patrik =)

SKönt att operationen gick bra! La du in 500cc? Jag provade inlägg med 450 cc och 500 cc, velar lite fram och tillbaka då det inte var alltför stor skillnad.

Gilla

Emmy_2015

Kvinna ·

31 maj, 2015

Jag tog 500 japp :) har några bronsbilder men det är så svullen nu, jag tyckte 400 och 425 var okej men ändå inte rätt för mig, 500 kändes perfekt :) jag undrar bara hur mycket volym jag ska förlora när svullnaden går ner ! Jag gick in med "helre lite mer än lite mindre" mindset, men alla kroppar är så olika att det är svårt att jämföra !

Gilla

Sanna123

Kvinna ·

31 maj, 2015

Jag väntar spänt på att bli silvermedlem för att kunna se fler bilder! Ja jag är nog också inne på samma tänk - hellre lite mer än mindre :)
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem