Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
AnnaMh.eriksson profilbild

AnnaMh.eriksson

Kvinna ·

09 sep, 2013

Konsultation IDAG hos Hans Vintertun

Bröstförminskning för kvinnor
Idag är de dags för min allra första konsultation.. Någon som varit på Plastikakademin i Linköping och kanske till o med träffat Hans Vintertun som kan berätta lite om era erfarenheter ??!
Jag har två saker ja ska ta upp med honom, dels bukoperation ( ta bort tvillingmagen/hänget) och sen lyfta eller förminska brösten..
Hoppas på att ja kommer blir lite klarare i huvudet efter mötet.. Haha!!
2

Sortera efter

TuttLisa90

Kvinna ·

05 dec, 2013

hejsan, hur gick din konsultation med hans vintertun?
jag ska träffa han 17/12 nu och vill gärna veta lite om honom,
:)
Gilla

Miiabella

Kvinna ·

17 feb, 2014

Hej

Jag var på konsultation hos honom nu i Februari och fick ett bra intryck, han var trevlig och gav bra information, dock var det första gången och jag vet inte supermycket. Men tanken för mig är att lyfta brösten + lägga in implantat.

Vad tyckte ni om Hans? Han verkar vara relativt ny på plastikakademin och jag börjar fundera på om jag ska gå till någon av de mer erfarna läkarna.

Hör gärna av er med vad ni tyckte :)

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem