Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
boobboob profilbild

boobboob

Kvinna ·

12 maj, 2012

Köpa bh innan operation??

Andra bröstoperationer

Tänkte kolla med er ifall ni har köpt sportbh innan ni har opererat er eller har ni åkt och testat ut dom efteråt? Tänkte att det skulle vara skönt att ha en hemma redan men är ju svårt att veta vilken storlek man ska ha ;P

3

Sortera efter

Opticruise

Kvinna ·

12 maj, 2012

Du kommer att få en enklare sportis av kliniken som du kan ha den första tiden..Sen beror det ju på vad du får för instruktioner om när den ska användas,vissa får ju gå utan en period..

 Sen så kan du ge dig ut när du piggnat till lite och införskaffa dig en ny och då vet du storleken med👍

Gilla

Anonym användare

12 maj, 2012

Jag har inte heller köpt någon ännu, jag får också en bh av min klinik Improva, ingår i priset. Känns bättre att prova ut en senare eftersom jag inte vet ännu vilken storlek det blir i slutändan, provas ut under op. Precis som Opticruise så inväntar jag även deras rekommendation för vad de tycker jag ska ha för sort.

Gilla

boobboob

Kvinna ·

16 maj, 2012

Okej tack för svaren då väntar jag :)

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem