Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Mrs V profilbild

Mrs V

Kvinna ·

10 aug, 2011

Köpa Victoria Secret Miraculous Bra?

Kläder: operationsplagg, BH mm

Beställde en miraculous bra från victoria secret i storlek 34DD, röd som va för liten så säljer den för priset jag köpte den för 49,50 dollar inklusive frakten det kostar att skicka den. (330 kr plus frakt). Intresserad någon?

http://www.victoriassecret.com/ss/Satellite?ProductID=1265578186100&c=Page&cid=1311125463470&pagename=vsdWrapper

23

Sortera efter

Malin88

Kvinna ·

10 aug, 2011

Mymlan: det blir rätt dyrt o handla från usa, iaf victoria secret. Jag handlade för ca 950kr och frakten gick på 250kr plus tull drygt 300kr. Så nästan dubbla av de jag handlade för.
Gilla

Mrs V

Kvinna ·

11 aug, 2011

Sthlmbruttan skrev:

Hmm oki jaa nu blir jag mer osäker :/ kanske inte är så bra att jag köper innan jag op mig och vet exakt vilken storlek jag kommer hamna på. Sen så blir jag helt förvirrad av alla storlekar :P finns det ingen butik i Sverige som säljer Miraculous, så man kan gå testa?

Mrs V : Blir nog att jag väntar med att köpa bh tills jag gjort min op och vet vilken strl jag kommer hamna på.

Så jag kommer nog inte köpa din sorry. Hoppas inte du blir arg nu för att jag ångrat mig när jag precis sagt att jag skulle köpa den :(

Nej nej, inte alls.. du har ju rätt att inte köpa den :P
Gilla

Mymlan

Kvinna ·

11 aug, 2011

Malin88 skrev:
Mymlan: det blir rätt dyrt o handla från usa, iaf victoria secret. Jag handlade för ca 950kr och frakten gick på 250kr plus tull drygt 300kr. Så nästan dubbla av de jag handlade för.
Det var så jag tyckte också... dyrt. Bättre att boka en resa till NY :)
Gilla

Anonym användare

Den här kommentaren har dolts eftersom den inte földe forumets riktlinjer

Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem