Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Anonym användare

Anonym användare

KORRIGERING FÖR HÖGT IMPLANTAT

Bröstförstoring

Hej tjejer! Behöver er hjälp och erfarenheter. Jag undrar om det är vanligt med att implantaten inte åker ner riktigt utan blir sittandes för högt upp och om ni har korrigerat detta, samt om kirurgen stått för detta? Vilken klinik eller kirurg har ni haft? Jag försöker förstå om det finns ett samband med kirurg och detta fenomen eller om det helt enkelt är så att det inte är kirurgen som kan påverka detta vid op.

4

Sortera efter

Jesniv

Jesniv

Kvinna ·

Jag fick korrigera för högt sittande implantat. Var en relativ enkel op även om det var tråkigt att behöva sövas osv igen. Jag opades av Patrik Höijer på Nordiska och fick korrigeringen gratis.
Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Tack Jesniv! Blev ärren fulare då efter den op? Blev resultatet sen som du önskat efter korr?
Gilla
Jesniv

Jesniv

Kvinna ·

Ärren syns knappt. Eller gjorde ankarlyft innan så dom är mini jämfört:) Nja. Dom har sjunkit rejält. Men vill gärna att de sjunker någon cm mer. Får se. 5 veckor sen korr så jag hoppas det inte är kört :)
Gilla
Anonym användare

Anonym användare

OK jag håller tummarna! Kan de "va för sent" då? Trodde de alltid gick att fixa.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem